הנסיך הסעודי תובע את "פורבס": הוני הוערך ב-20 מיליארד ד' בלבד

אלווליד בן טלאל, אחיינו של עבדאללה מלך סעודיה, הגיש תביעת דיבה נגד המגזין בטענה שהונו גבוה ב-9.6 מיליארד דולר וכי שיטת החישוב של "פורבס" מפלה לרעה בעלי הון מהמזרח התיכון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המיליארדר הסעודי, הנסיך אלווליד בן טלאל, הגיש תביעת דיבה בלונדון נגד המגזין "פורבס", בטענה שההון האישי של אלווליד גבוה משמעותית מכפי שהמגזין דיווח ברשימת המיליארדרים שלו. כך דיווח בסוף השבוע "גרדיאן" הבריטי.

"פורבס" דירג בחודש מארס את אלווליד במקום ה-26 ברשימת המיליארדרים עם הון אישי של 20 מיליארד דולר, בעוד שהנסיך הסעודי טוען כי הונו האישי גבוה ב-9.6 מיליארד דולר.

הנסיך, אחיינו מלך סעודיה עבדאללה, האשים את המגזין האמריקאי בשיטת הערכה שגויה, המפלה אנשי עסקים מהמזרח התיכון.

גורם רשמי בבית המשפט העליון בלונדון אישר כי הנסיך אלווליד הגיש ב-30 באפריל מסמכי תביעת דיבה נגד "פורבס", נגד עורך המגזין רנדל ליין ושני עיתונאים שאחראים לכתבה על אלווליד - קרי דולן ופרנסין מק'קנה.

הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאלצילום: בלומברג

בתגובה לתביעה מסר "פורבס": "אנחנו מאוד מופתעים מהטענות לפיהן אלווליד החליט לתבוע את פורבס, בייחוד כשהוא עושה זאת בבריטניה - סמכות שיפוטית שאין לה כל קשר עם הסיפור האחרון שלנו שהעלה את התלונות מצידו על הערכת עושרו".

אלווליד, מהמשקיעים הגדולים במזרח התיכון המחזיק בנכסים מגוונים – מבתי מלון ועד לאחזקות בחברות טכנולוגיה כמו טוויטר – הודיע כבר במארס כי ניתק כל קשר עם רשימת המיליארדרים של המגזין. הדירוג המתחרה של חברת המידע הפיננסי בלומברג מעריך את הונו של אלווליד ב-28 מיליארד דולר. בתגובה הודיע אלווליד כי עם בלומברג ימשיך לשתף פעולה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker