העורכת הבכירה של צהובוני מרדוק כפרה באישומים נגדה

רבקה ברוקס, לשעבר ראש חטיבת העיתונות הבריטית של ניוז קורפ, כפרה באישומים בפרשת הפריצה לתיבות קוליות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

רבקה ברוקס, לשעבר ראש חטיבת העיתונות הבריטית של ניוז קורפ של איל המדיה רופרט מרדוק וידידתו הקרובה של ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון, כפרה היום באישומים פליליים נגדה בבית משפט בלונדון הקשורים לפרשת הפריצה לתיבות קוליות של ידוענים ופוליטיקאים וכן של חיילים בריטיים שנהרגו בעיראק ובאפגניסטן, וקורבנות של פשעים חמורים, בהם נערה בריטית שנרצחה.

משפטה של ברוקס, שהאישומים נגדה כוללים חמישה סעיפי אישום, בהם פריצה בלתי חוקית להודעות קוליות, שוחד ושיבוש הליכי חקירה, ימשיך בחודש ספטמבר, אמר היום השופט בפני אולם בית משפט מלא עד אפס מקום בלונדון.

ברוקס כפרה בסעיף אישום אחד של קשירת קשר לפריצה לתיבות קוליות, שני סעיפי אישום הקשורים לתשלומים לפקידי ציבור בתמורה למידע, ושני סעיפי שיבוש הליכי חקירה הנוגעים להסתרת ראיות מחוקרי המשטרה.

רופרט מרדוק, רבקה ברוקס

לצד ברוקס, אשר הגיעה לבית המשפט כשהיא לבושה במקטורן ומכנסיים שחורים, עמדו על דוכן הנאשמים גם בעלה ומספר עורכים ועיתונאים בכירים של הצהובון הבריטי "ניוז אוף דה וורלד", שנסגר בעקבות הפרשה. בעלה מואשם אף הוא בשיבוש הליכי חקירה, והעורכים והעיתונאים מואשמים בפריצה לתיבות קוליות.

ברוקס, בת 45, שימשה בעבר שעורכת של "ניוז אוף דה וורלד" וכן של הצהובון "סאן", ובהמשך מונתה על ידי מרדוק למנהל את כל חטיבת העיתונות הבריטית של ניוז קורפ. היא נעצרה ביולי 2011 בעקבות הפרשה, אשר חשפה את הקשרים ההודקים בין התקשורת הבריטית לבין המשטרה והפוליטיקאים במדינה, ואשר בעקבותיה נסגר העיתון "ניוז אוף דה וורלד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker