ארה"ב יוצאת בסנקציות חדשות נגד תעשיית הרכב האיראנית והריאל

הסנקציות יאסרו על מסחר בסכומים גדולים של ריאל מחוץ לאיראן וכן על העברת סחורות או שירותים למגזר הרכב האיראני

סוכנויות הידיעות

ממשל אובמה הודיע אתמול על סנקציות חדשות נגד תעשיית הרכב האיראנית והמטבע האיראני, בניסיון להפוך את הכסף האיראני לחסר תועלת מחוץ למדינה ולנתק את משטרו של מחמוד אחמדינג'אד ממקורות הכנסה חשובים.

ההוראה החדשה של אובמה מצטרפת לשורה של סנקציות שנועדו לשתק את הכלכלה האיראנית ולגרום לממשלה לציית לדרישות הבינלאומיות ולהוכיח שתוכנית הגרעין שלה אכן מיועדת למטרות שלום, כפי שהיא טוענת.

הסנקציות החדשות מכוונות לראשונה ישירות לריאל, המטבע האיראני, ויהיו תקפות למוסדות פיננסיים זרים שרוכשים או מוכרים ריאל בסכומים גדולים, ולאלה שמחזיקים סכומים גדולים של ריאל בחשבונות מחוץ לאיראן. סנקציות נוספות אוסרות על העברת סחורות או שירותים לשימוש מגזר הרכב האיראני, שהוא מקור הכנסה חשוב עבור המשטר, לדברי בכירים בארה"ב.

בכירים תיארו את הצעד הזה כחלק ממאמץ כפול לנסות ולקדם מצד אחד משא ומתן עם הממשלה באיראן ומצד שני להמשיך ולהפעיל לחץ על כלכלתה. "גם כאשר אנחנו מגבירים את הלחץ על הממשלה באיראן, דלתנו פתוחה לפיתרון דיפלומטי שיאפשר לאיראן להצטרף מחדש לקהילת המשא ומתן אם תעמוד בדרישותינו. עם זאת, איראן חייבת להבין שאנחנו מוגבלים בזמן", אמר דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, והוסיף כי סנקציות נוספות יוטלו אם המשטר באיראן לא ישנה את דרכיו.

נשיא איראן אחמדינג'אד, אתמול בקהירצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker