לאחר פיצול החברה: ניוז קורפ מתכננת קיצוצים נרחבים בעיתוניה

בשבוע שעבר אישר דירקטוריון ענקית המדיה של רופרט מרדוק את פיצולה לשניים: חברה המתמקדת בהוצאה לאור וחברה המתמקדת בבידור

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ניוז קורפ, ענקית המדיה של רופרט מרדוק, מתכננת קיצוצים נרחבים בחטיבת העיתונים שלה לאחר שזו תפוצל מיתר החברה בחודש הבא, דיווח העיתון "דיילי טלגרף".

רוברט תומסון, שצפוי להתמנות למנכ"ל ההוצאה לאור של העיתונים עם פיצולה של ניוז קורפ לשניים, אמר כי אף שהעיתונות המודפסת היא "פלטפורמה חזקה במיוחד", הוא מתכוון להתמקד בצמצום עלויות. חטיבת העיתונים של ניוז קורפ, אשר בבעלותה בין היתר "טיימס", "סאנדיי טיימס" ו"סאן" בבריטניה ו"וול סטריט ג'ורנל" בארה"ב, כבר קיצצה עלויות כאשר מיזגה כמה מעסקיה הדיגיטליים, אך הקיצוצים צפויים להימשך.

"טיימס" ומהדורת יום ראשון שלו, "סאנדיי טיימס", חייבים להישאר במערכות נפרדות בשל החוק הבריטי, אך בכירי החברה כבר פנו לפוליטיקאים בבריטניה בניסיון לשנות את החוק ולאחד את הפעילות למערכת של שבעה ימים.

ביום שישי אישר דירקטוריון ניוז קורפ את התוכנית לפצל את החברה לשתי חברות בורסאיות נפרדות, אחת המתמקדת בתחום ההוצאה לאור של עיתונים וספרים, ושנייה שמתמקדת בתחום הבידור, וכוללת את רשת הטלוויזיה פוקס ואולפני הסרטים. הפיצול יתבצע ב-28 ביוני, מסרה היום ניוז קורפ, ועדיין כפוף לאישור בעלי המניות ומספר גופים רגולטורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker