המחשב החזק בעולם: רשת מחשבי הביטקוין

רשת המיחשוב המייצרת ומנהלת את מערכת המטבע הוירטואלי ביטקוין חזקה מ-500 מחשבי העל החזקים בעולם יחדיו

סוכנויות הידיעות

רבות נכתב על מחיר הביטקוין והזינוק המדהים שלו בשנה האחרונה. אך מה שפחות מדברים עליו הוא השווי המדהים של רשת המחשבים המאפשרת את קיומו של המטבע הווירטואלי. המטבע הומצא ב-2009 על ידי מתכנת אנונימי בשם הבדוי סאטושי נקאמוטו, שזהותו ממשיכה להוות חידה.

המערכת עצמה מורכבת מאלפי מחשבים המחוברים ברשת כדי לייצר יותר מאלף פטה-פלופים של כוח מחשוב. כמה זה פטה-פלופ? הוא מוגדר ככוח מחשוב המסוגל לבצע אלף טריליון פעולות בשנייה. מחשב העל המהיר בעולם כיום, טייטאן, הוא בעל כוח מחשוב המתקרב ל-18 פטה-פלופ. לפי האתר דיילי פרס דוט קום, הכוח המצטבר של המחשבים ברשת המייצרת את ביטקוין, עולה על כוח המחשוב המאוחד של 500 מחשבי העל החזקים בעולם יחדיו.

אחד הדברים המיוחדים בביטקוין הוא שמספרו הסופי אינו ניתן לשינוי, והוגדר כ-21 מיליון ביטקוין. אך המטבעות אינם מגיעים למחזור בבת אחת, אלא מוזרמים בהדרגה, וקצב ההזרמה תלוי בכוח המחשוב שמוקצה לרשת, תוך הגבלות מסוימות. המטבע האחרון צפוי להגיע למחזור ב-2140 או מאוחר יותר.

הרשת פועלת באמצעות פתרון בעיות מתמטיות במורכבות הולכת וגדלה. המחשב הראשון שפותר את הבעיה, מקבל ביטקוין, וכך נכנסים מטבעות חדשים למחזור. המחשבים גם בודקים כל עסקה, וככל שכוח המיחשוב של הרשת גדל, כך מתקדמת אבטחת הרשת המגנה על המטבע מפני מניפולציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker