כולם רוצים את ווייז: גוגל מנהלת מגעים לרכישת החברה הישראלית

לפי הדיווח, גוגל מעוניינת לחסום אפשרות כי חברת הנייוט הישראלית תירכש על ידי ענקית טכנולוגית אחרת ותתחרה בשירות הניווט שלה. לפני כשבועיים פורסם כי פייסבוק מנהלת מגעים לרכישת ווייז במיליארד דולר

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלומברג
סוכנויות הידיעות

ענקית האינטרנט גוגל, מפתחת מערכת ההפעלה אנדרואיד, מנהלת מגעים לרכישת חברת הניווט הישראלית ווייז, כך מסרו גורמים המקורבים לנושא. הגשת הצעה לרכישת ווייז עשויה להציב את גוגל מול פייסבוק במלחמת הגשת הצעות לרכישת החברה.

ווייז מעוררת עניין רב מכיוונם של כמה צדדים ומבקשת יותר ממיליארד דולר, אמר אחד הגורמים. הוא הוסיף גם כי החברה עשויה להישאר עצמאית ולנסות לגייס כסף מקרנות הון סיכון.

הצעות הרכישה לווייז, המשתמשת במידע הזורם מהמשתמשים כדי לשפר את הכוונות הנסיעה, מכיוון גוגל ופייסבוק משקפות את רצונם להשקיע בפלטפורמות ניידות על בשל הירידה בביקוש למחשבים שולחניים ולמחשבים ניידים.

לפי דיווחים שפורסמו מוקדם יותר החודש, פייסבוק מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת מלוא המניות בווייז. על פי הערכות שפורסמו אז, סכום הרכישה יהיה כמיליארד דולר, כש-50% מהעסקה יתבצע במזומן ו-50% במניות פייסבוק.

צילום: Waze

עוד דווח כי סלע המחלקות העיקרי בין שתי החברות הוא דרישת המנכ"ל להשאיר את פעילות החברה בישראל. הגורמים טענו כי פייסבוק הסכימה להשאיר את ווייז כחברה עצמאית בעלת מותג עצמאי, כאשר פעילות הפיתוח תישאר בישראל וכל הפעילות העיסקית של וייז תמוזג לתוך פייסבוק. ווייז הציבה תנאי זה כתנאי לביצוע העסקה.

מאז שפורסם על המגעים המתנהלים בין ווייז, שלה יותר מ-40 מיליון משתמשים, לפייסבוק, הגישה גם גוגל הצעה לרכישת ווייז – ביחד עם חברות טכנולוגיה גדולות נוספות, אמר הגורם. ואולם, הוא הוסיף כי אף אחת מהחברות אינה קרובה לחתימה על העסקה וכי היא עשויה ליפול.

גוגל מפעילה כיום שירות מפות מפותח, ורכישת ווייז עשויה לסייע לה להוסיף לשירות תכונות חברתיות. ואולם רכישת החברה הישראלית עשויה לחסל תחרות אפשרית בין ווייז לגוגל – אם תרכוש אותה ענקית טכנולוגית אחרת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker