הסנקציות נגד קוריאה הצפונית פוגעות בסיוע ההומניטרי

ארה"ב הטילה סנקציות על הבנק הצפון-קוריאני שאליו מועברים כספים של ארגוני סיוע, כמו גם סוכנויות האו"ם ושגרירויות

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ארגוני סיוע אירופיים מדווחים כי בנקים אירופיים הפסיקו להעביר כספים לקוריאה הצפונית בשל הסנקציות האמריקאיות על בנק המט"ח העיקרי במדינה, מה שמקשה עליהם להעביר כספים לפעילויות הסיוע שלהם במדינה, ומאלץ אותם להגיע עם מזוודות מזומנים. לדברי ארגוני הסיוע, אם יהיה בלתי אפשרי לחלוטין לשלוח מספיק כסף לתפעול שוטף, תורמים עשויים להפסיק לתמוך בתוכניות השונות.

"בסופו של דבר, זה עשוי לפגוע ביכולתנו לבצע פרויקטים, ואולי לסגור ארגונים כליל", אמר מתיאס מוגה, מנהל תכניות בארגון הסיוע הגרמני ולט-הונגר-הילפה ששב כעת מקוריאה הצפונית. "אם כל הארגונים ייאלצו לצאת מהמדינה, מיליוני אנשים יושפעו".

הבעיה הגדולה ביותר היתה החלטת בנק אוף צ'יינה לסגור את החשבון של פוריין טרייד בנק הצפון-קוריאני, לדברי הארגונים. חשבון זה שימש להעברת כספים בקוריאה הצפונית דרך הבנק הסיני. חברות סיניות הפועלות בקוריאה הצפונית אמרו כי גם הם מתקשים לפעול במדינה, מכיוון שהבנקים הסיניים מהססים לבצע עסקות עם מקביליהם בקוריאה הצפונית.

ארה"ב הטילה סנקציות על פוריין טרייד בנק במארס, לאחר שהאשימה אותו בסיוע למימון תכנית הגרעין הצפון-קוריאנית. הסנקציות אוסרות על עסקות בין גופים או אנשים אמריקאים לבנק. אך כל הארגונים ללא כוונת רווח, סוכנות האו"ם והשגרירויות בפיונגינאנג נדרשות להשתמש בפוריין טרייד בנק.

אזרחי צפון קוריאה משתחווים אתמול בפני הפסלים של קים איל סונג וקים ג'ונג איל, סבו ואביו של המנהיג הנוכחי קים ג'ונג און צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker