שימוש חדש למנהרות בעזה: הברחות של קנטאקי פרייד צ'יקן ב-30 דולר

תושבים בעזה מוכנים להמתין 3 שעות ולשלם פי 3 כדי לקבל עופות מטוגנים מסניף הרשת הקרוב באל-עריש - מרחק 50 קילומטר; מאז הקלה ישראל את המצור על הרצועה עסקי ההברחות נחלשו, ובעלי המנהרות שמחים על כל ערוץ הכנסות חדש

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

חברה פלסטינית בשם אל-ימאמה החלה לספק שירות בהחלט לא שגרתי לתושבי עזה: משלוחים של רשת המזון המהיר קנטאקי פרייד צ'יקן (KFC). אלה מועברים לעזתים באמצעות רשת המנהרות מהסניף הקרוב ביותר לרצועה – הנמצא בעיר אל-עריש שבסיני, מרחק 50 קילומטר מעזה.

אל ימאמה, לפי הדיווח ברשת פוקס, מקבלת מדי שבוע עשרות הזמנות למשלוח מרשת העופות המטוגנים, למרות שהיא גובה מחיר גבוה פי שלושה עבור ההזמנה – 30 דולר (או 100 שקלים) כדי לכסות על הוצאות התחבורה וההברחה במנהרות. לחברה יש דף בפייסבוק דרכו היא מפרסמת את השירות הייחודי.

מנות עוף של KFCצילום: אי–פי

"כל מה שצריך בשביל לקבל KFC הוא שיחת טלפון קצרה והמתנה של כמה שעות, ואז אפשר ליהנות מהטעם של העופות המטוגנים", אמר לקוח בשם ריפעת שורורו למגזין "כריסטיאן סיינס מוניטור", שחשף את הסיפור. כמו לקוחות אחרים שזוכרים חסד ל-KFC מטיולים בחו"ל, שורורו אומר שלא אכפת לו כמה זה עולה. "אני פשוט רוצה את זה".

בעל המנהרה שמבריח את האוכל מ-KFC, המכונה "אבו ליאד", אומר שהמשלוחים גורמים לו להרגיש קצת מוזר. המנהרות, לדבריו, יועדו להעביר מזון בסיסי, חומרי בניין, ציוד רפואי ולעתים להבריח אנשים. "זאת הפעם הראשונה שמישהו מבריח מוצר מותרות", הוא אומר. אבו ליאד מציין כי עסקי המנהרות נחלשו מאז שישראל הקלה את המצור על רצועת עזה, שהחל עם ההפיכה שביצע חמאס ב-2007.

בגלל שהעסקים נחלשו, אבו ליאד מסכים להבריח כל דבר, "מלבד נשק וסמים", הוא אומר בעודו סוחב דליים של עוף שהוצאו מהגריל ב-KFC שעתיים קודם לכן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker