דל לקארל אייקן: הצעת הרכש מעורפלת

"לא ברור לנו אם אתה מתכוון לבצע את הפעולה כהצעת רכש שהדירקטוריון יוכל להעריך או כאלטרנטיבה שהדירקטוריון יוכל לשקול אם הצעת הרכש של מייקל דל לא תאושר"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המאבק על רכישת חברת המחשבים דל מתחמם. לאחר הצעת הרכש של מייקל דל בשיתוף עם חברת ההשקעה הפרטית סילבר לייק מנג'מנט, בשבוע שעבר ביקש המשקיע המיליארדר קארל אייקן לרכוש את החברה בשיתוף עם סאותאיסטר אסט מנג'מנט שמחזיקים יחד 13% מדל.

ועדה מיוחדת בדל פנתה אל אייקן בבקשה כי יעביר מידע נוסף בנוגע להצעת הרכש שהגיש וטענה כי היא מעורפלת מדי. ההצעה של אייקן אמורה להשיג הצעה של 24.4 מיליארד דולר אותה הגיש מייסד החברה מייקל דל.

לפי התוכנית של אייקן, החברה תשאר ציבורית, והוא מציע לבעלי המניות לבחור בין קבלת 12 דולר למניה במזומן לבין קבלת 12 דולר למניה במניות נוספות בחברה המוערכות ב-1.65 דולר.

"לא ברור לנו אם אתה מתכוון לבצע את הפעולה כהצעת רכש שהדירקטוריון יוכל להעריך או כאלטרנטיבה שהדירקטוריון יוכל לשקול אם הצעת הרכש של מייקל דל לא תאושר", נכתב במכתב הוועדה. ההצעה של דל כולל תשלום של 13.65 דולר למניה במזומן ושוויה מוערך ב-24.4 מיליארד דולר. הוועדה ביקשה גם מידע נוסף בנוגע למימון של הפעולות שהציע אייקן וביקשה ממנו לנקוב בשם האדם שהוא צופה שיבנה את צוות הההנהלה.

דל מתכוון לממן את הרכישה באמצעות הנפקת אג"ח בסך 16 מיליארד דולר של דל, ואייקן מתכנן מימון בהנפקת אג"ח בסך 5.2 מיליארד דולר, וניצול מזומנים קיימים בחברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker