חשש בבריטניה להישנות משבר הבנקאות: הורדת דירוג לקואופרטיב בנק

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס הורידה את דירוג הבנק המבוסס במנצ'סטר ב-6 רמות ל"זבל"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

בנק קואופרטיב ממנצ'סטר מנסה להרגיע את לקוחותיו ואת משלמי המסים כי לא יזדקק לסיוע ממשלתי, לאחר שדירוג האשראי שלו הורד לרמת "זבל" במודי'ס, ומנכ"ל הבנק התפטר במפתיע.

הורדת הדירוג של מודי'ס הגיעה בעקבות שבועות של ספקולציה בנוגע למצב הפיננסי של הבנק, לאחר שדיווח במארס על הפסד בסך 600 מיליון ליש"ט, ולאחר מכן ביטל עסקה לרכישת 632 סניפים מבנק לוידס.

מודי'ס הזהירה כי הבנק עלול להזדקק לסיוע חיצוני - אולי מהחברה האם, המפעילה מרכולים, בתי מרקחת ובתי הלוויות – אם לא תצליח לחזק את מצבה הפיננסי. מודי'ס ציינה חששות לגבי הפסדים נוספים של הבנק כתוצאה מהלוואות לחבות נדל"ן, ולקשיים בשילוב אגודת בריטניה בילדינג שנרכשה לפני 3 שנים בפעילות הבנק.

מודי'סצילום: רויטרס

המגזר הפיננסי בלונדון הופתע מהורדת הדירוג – הורדה של 6 רמות. הורדת הדירוג צפויה להעלות את מחיר המימון עבור הבנק משמעותית, ומדגימה את הקצב המהיר של ההתדרדרות שצופה מודי'ס.

קואופרטיב בנק הודה כי עליו לגייס הון חדש, אך טען בטוויטר כי הוא מסוגל להימנע ממשבר נזילות באמצעות פעולות שכבר החל לבצע, כמו מכירת חטיבת הביטוח וצמצום פעילות הבנק. “לאור החדשות היום, ברצוננו להרגיע לקוחות וחברים כי לא ביקשנו סיוע ממשלתי ואיננו זקוקים לסיוע ממשלתי", צייץ קואופרטיב בנק בטוויטר, והדגיש כי יש לו די נזילות לתמיכה בפעילותו.

לקואופרטיב בנק 6.5 מיליון לקוחות, ותדמית של בנק עם שירות לקוחות איכותי וקוד אתי מחמיר. הבנק מחזיק ב-1.5% משוק הבנקאות הקמעונית בבריטניה, ונחשב בעיני הממשלה כמתחרה אפשרי ב"ארבעת הגדולים" – לוידס, RBS, HSBC וברקליס, על רקע העסקה המתוכננת לרכישת מאות סניפים נוספים בבריטניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker