מה הכי חשוב בעיניכם בעבודה: השכר, הקידום או העניין?

סקר של חברת מרסר העולמית בחן את הדברים שחשובים לאנשים בשוק העבודה ואת ההבדלים בין המדינות השונות

מיכל רמתי

מה הכי חשוב לכם במקום עבודה כאשר אתם מחפשים עבודה? זו השאלה שיצאה חברת ייעוץ השכר הבינלאומית מרסר לבחון במדינות ברחבי העולם. רובכם לא תופתעו מהממצאים: ברוב העולם, השיקול המוביל בחיפוש אחר עבודה הוא שכר הבסיס, ולאחריו, אפשרויות קידום הקריירה. אך לאחר מכן, ניתן לזהות מגמות שונות בהתאם למודל הכלכלי במדינות השונות.

כך למשל, בארה"ב, בה רשת הבטחון החברתית-כלכלית מצומצמת יחסית, תכניות הפנסיה והפרישה ניצבו במקום השני לאחר שכר הבסיס, ובמקום הרביעי ניצב השיקול של ביטוח בריאות משתלם. סוג העבודה ניצב במקום השלישי, ובונוסים ועבודה במוסד מכובד היו השיקולים החמישי והשישי.

לעומת זאת במדינות אירופה בהן ביטוח בריאות אוניברסלי ומערכת רווחה נרחבת, הבונוסים ותנאי העבודה עצמה, כמו גם הזדמנויות הכשרה, תפסו מקום מכובד יותר, ואילו ביטוח בריאות ותכניות פנסיה כמעט ולא עלו כשיקולים מרכזיים. בגרמניה, סוג העבודה היה השיקול השני אחר שכר הבסיס, ולאחר מכן בונוסים ותמריצים. השיקול הרביעי היה זמני עבודה גמישים, החמישי היה עבודה עבור מוסד מכובד, ובמקום השישי ניצב שיקול הזדמנויות ההכשרה.

בשווקים מתעוררים כארגנטינה, ברזיל, סין והודו, קידום הקריירה היה השיקול המוביל, ושכר הבסיס היה שני לו. בארבעה שווקים אלה ניצבו הזדמנויות להכשרה במקום השלישי. מלבד סין ומקסיקו, בכל המדינות שנכללו בסקר, ציינו העובדים את סוג העבודה שהם מתבקשים לעשות בעדיפות גבוהה.

מרסר גם מצאה שעובדים רבים מדווחים כי אינם מרוצים ממה שהחברות בהן הם עובדים מציעות. בהתחשב בכך ששכר נמצא בעדיפות עליונה עבור רבים, בייחוד בשווקים מפותחים, העלאות שכר והתאמת השכר לרמות הנהוגות בשוק המקומי עשויות לסייע לחברות למנוע עזיבת עובדים ולגייס עובדים מוכשרים חדשים.

אך על חברות גם לשים דגש על הכשרה מקצועית ואפשרויות קידום וטיפוח קריירה. גיל שלי מחברת צבירן ייעוץ וסקרים, נציגת מרסר בישראל, אומר כי "מנתוני המחקר של מרסר ברור שהשכר הבסיסי אינו הגורם היחיד המשפיע על שביעות רצון העובדים בעולם”.

שלי הוסיף כי גם בישראל, שלא נכללה בסקר, המצב דומה: "מסקרים שאנו מקיימים בחברות במגזרים שונים בישראל, כמו בענף ההייטק ובתעשיה, עולה תמונה דומה: יש מגוון של פרמטרים שחשובים לעובד הישראלי כשהשכר אינו הגורם המכריע הבלעדי. אם הישראלי היה מתעניין רק בכסף, אז היינו רואים שיעורים נמוכים של עזיבה מרצון בחברות המצויות באחוזונים העליונים במשכורות, ושיעורים גבוהים יותר של עזיבה מרצון בחברות שמשלמות משכורות נמוכות יותר. בפועל זה לא המצב ואין הלימה בין שני המדדים, כך שברור שהשכר אינו הגורם המכריע בבואנו לבחון האם להישאר בעבודה. השכר חשוב - אך לא היחיד שחשוב”.

מה הכי חשוב לכם בעבודה?

שלי מפרט גם כי "לעובד הישראלי חשוב מאוד גם באיזה חברה הוא עובד, מה אפשרויות הקידום ומהן ההטבות האחרות להן הוא זכאי בתפקידו. ככלל אנו יודעים לומר שככל שניהול כוח האדם בחברה מקצועי יותר – כמו בחברות הייטק למשל - כך העובד מתחשב בשיקולים אחרים פרט למשכורת ולא נודד למקום עבודה אחר המוכן לשלם מעט יותר, וככל שניהול כוח האדם פחות מקצועי ומתקדם - החברה נאלצת לשלם יותר כסף כדי להשאיר אצלה את העובדים”.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker