סוכנויות הידיעות

התובע הכללי של מצרים, טלעת עבדאללה, צפוי לאשר בשבוע הבא הסדר פשרה עם חוסיין סאלם, איש העסקים המצרי שהיה שותפו של יוסי מימן ב-EMG, דיווח "אהרם אונליין", אתר היומון המצרי "אל אהרם". לפי האתר, מצטפא אל-חוסייני, ראש התביעה הכללית על כספי הציבור של מצרים, עבדאללה צפוי לאשר את ההסדר שהציע סאלם.

התביעה במצרים האשימה את נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק בכך שהשתמש בהשפעתו כדי לאפשר לסאלם לרכוש מהממשלה אדמות מובחרות לחופי הים האדום במחיר נמוך מאוד. בתמורה, טוענת התביעה, העניק סאלם לבני משפחת מובארק וילות יוקרה ואחוזה ענקית ששוויה 4.5 מיליון דולר.

חוסיין סאלםצילום: אי-פי

סאלם מואשם בהלבנת הון ובכך שהרוויח את הונו בצורה לא כשרה. הוא נמצא במעצר בית בספרד, שם הוגשו נגדו אישומים אחרים של הלבנת הון. כעת הוא מנסה להגיע להסדר שיאפשר את שובו למצרים ואת ביטול כל האישומים נגדו. במשרד התובע הכללי היו שהתנגדו להגעה להסדר עם סאלם כל עוד לא תסתיים חקירת נכסיו ולא תהיה הערכה לשוויו הכולל. עם זאת, ייתכן כי הצעתו של סאלם לוותר על 75% מנכסיו במצרים ו-55% מנכסיו בספרד, הוערכה כמספקת. העיתון "אל אהרם" דיווח כי סכום נכסים אלה עשוי להגיע לכ-7 מיליארד לירה מצרית, או כמיליארד דולר.

הרשויות במצרים דרשו מסאלם לשכנע את בעלי המניות ב-EMG לוותר על התביעה שהגישו למצרים בה הם דורשים פיצויי נזיקין בסך 9 מיליארד דולר על הפרת חוזה יצוא הגז לישראל, לפי "אהרם אונליין". “סאלם היה בעל מניות בחברה בינלאומית זו, ויכו ודאי לשכנע אותם לבטל את תביעתם", אמר אל-חוסייני. סאלם הורשע בשנה שעברה במצרים בהיעדרו, והוטל עליו עונש מאסר של 15 שנים על רכישה לא חוקית של נכסי ציבור, ועונש מאסר נוסף של 15 שנים על בזבוז כספי ציבור, ביחס לעסקת הגז עם ישראל. עם זאת, גזר דין זה בוטל ובית המשפט המצרי הורה על משפט חדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker