המאבק על השליטה בדל: קרל אייקן הגיש הצעת רכש המתחרה במייסד

"זהו עלבון לאינטיליגנציה של בעלי המניות" כתב אייקן במכתב לדירקטוריון דל על קבלת הצעת הרכש של מייקל דל

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

המשקיע המיליארדר קרל אייקן, הגיש הצעת רכש עבור יצרנית המחשבים דל, שבה הוא מושקע, בניסיון למנוע השתלטות של מייסד החברה מייקל דל בשיתוף עם חברת ההשקעה הפרטית סילבר לייק מנג'מנט. אייקן הגיש הצעה בשיתוף עם סאותאיסטר אסט מנג'מנט לדירקטוריון דל במכתב שהגיע לידי בלומברג ניוז. אייקן וסאותאיסטרן מחזיקים יחדיו ב-13% מדל.

אייקן מציע לבעלי המניות לבחור בין קבלת 12 דולר למניה במזומן או קבלת 12 דולר למניה במניות נוספות בחברה המוערכות ב-1.65 דולר. ההצעה מתחרה בהצעה של מייקל דל בסך 13.65 דולר למניה במזומן ששוויה מוערך ב-24.4 מיליארד דולר.

מייקל דלצילום: בלומברג

"זהו עלבון לאינטיליגנציה של בעלי המניות כשהדירקטוריון אומר להם שהוא דואג אך ורק לאינטרסים שלהם, ולאחר מכן מקבל את הצעת הרכש של מייקל דל לחברה שייסד תמורת 13.65 דולר למניה, מחיר נמוך בהרבה מהערך שאנחנו מעניקים לה", לפי המכתב, החתום על ידי אייקן ועל ידי נשיא סאות'איסטרן סטיילי קייטס, ומתוארך ל-9 במאי. מניית דל ננעלה אתמול במחיר 13.32 דולר למניה.

בעוד שדל מתכוון לממן את הרכישה באמצעות הנפקת אג"ח בסך 16 מיליארד דולר של דל, המימון עבור ההצעה של אייקאן ידרוש הנפקת אג"ח בסך 5.2 מיליארד דולר, וינצל גם מזומנים קיימים בחברה.

דייויד פרינק, דובר דל, לא השיב מיידית לבקשת תגובה. נציגי סילבר לייק ודירקטוריון דל גם לא השיבו לבקשות תגובה.

על הדירקטוריון יהיה לשקול האם ההצעה החדשה עדיפה מהצעת הרכש של מייקל דל וסילבר לייק. בלאקסטון, חברת ההשקעה הגדולה בעולם, ויתרה על הצעת רכש עבור יצרנית המחשבים בציינה את המצב הרעוע בשוק המחשבים האישיים בעולם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker