שביתה בת 40 ימים בנמל המכולות השלישי בגודלו בעולם הסתיימה

סיום השביתה נחשב הפסד לעובדים, שקיבלו העלאת שכר של 9.8% לעומת דרישם להעלאה של 23%

לוגו בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג

העלאת שכר של 9.8% הובילה לסיום שביתה בת 40 ימים בנמל הונג קונג. איגוד עובדי הנמל ידון בהסדרי החזרה לעבודה בנמל המכולות השלישי בגודלו בעולם. ההסכם – פשרה בין דרישת העובדים להעלאה של 23% להצעת המעסיקים להעלות את שכרם ב-7% - מביא לסיומה את השביתה הגדולה ביותר של עובדים נגד האיש העשיר באסיה, לי קאשינג, בעל השליטה בהונג קונג אינטרנשונל טרמילנס.

חלק מעובדי הנמל ותומכיהם הקימו מאהלים סביב מטה חברת האחזקות של לי, צ'ונג קונג, ונאסר עליהם בצו בית משפט להיכנס לבנין עצמו. "כוח המיקוח המועט ותנאי העבודה הגרועים שנחשפו בשביתה עלולים למנוע מצעירים לפתוח בקריירה במגזר", אמר ג'פרי צ'נג, אנליסט בבנק אוף קומיוניקיישנס. "הגיע הזמן שממשלת הונג קונג תחשוב על תפקידה ומה היא יכולה לעשות עבור הונג קונג", הוסיף.

הפגנת עובדי נמל הונג קונג מול מטה צ'ונג קונגצילום: בלומברג

העובדים יקבלו העלאה בשכרם מרמתו הנוכחית, כ-55 דולר הונג קונגי (7.09 דולר אמריקאי) לשעה. הנמלים עבדו ב-90% מתפוקתם בשבוע האחרון של אפריל, לאחר גיוס עובדים חדשים וחזרתם של חלק מהשובתים לעבודתם.

העובדים דרשו שכר גבוה יותר על רקע עלייה ביוקר המחיה ושיא במחירי הבתים. לדבריהם, שכרם נמוך יותר משהיה ב-1995. בדצמבר האחרון הגיע חברת התעופה קתאי פסיפיק להסכם עם איגוד הדיילים, ונמנעה בכך משביתה.

הונג קונג אינטרנשונל טרמינלס מופעלת על ידי האצ'יסון פורט הולדינגס טראסט, שבעלת השליטה בה היא חברת האחזקות האצ'יסון וומפואה של לי קאשינג.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker