גידול חד מהצפוי במשרות בארה"ב; האבטלה בשפל של 4 שנים

165 אלף משרות נוספו באפריל, ירידה מפתיעה באבטלה ■ ירידה חדה מהצפוי בהזמנות מבתי חרושת ופעילות מגזר השירותים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
סוכנויות הידיעות

מספר גדול מהצפוי של משרות נוספו לשוק העבודה בארה"ב בחודש אפריל ושיעור האבטלה ירד במפתיע לשפל של ארבע שנים, אולם הזמנות מבתי חרושת ומדד פעילות מגזר השירותים ירדו בשיעור חד מהצפוי, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב.

165 אלף משרות נוספו לשוק בחודש שעבר, ושיעור האבטלה ירד לרמה של 7.5%, אף שהיקף כוח העבודה בארה"ב גדל, דיווח היום משרד העבודה האמריקאי. אנליסטים צפו כי יתווספו לשוק 140 אלף משרות, וכי שיעור האבטלה יירד ל-7.6%. הנתונים של פברואר ומארס תוקנו כלפי מעלה לתוספת של 124 אלף משרות.

צילום: דודו בכר

73 אלף עובדים נוספו לשירותים המקצועיים באפריל; מסעדות וברים גייסו 38 אלף עובדים; עסקי הקמעונות יצרו 29 אלף משרות. התעסוקה במגזר הייצור נותרה ללא שינוי, בעוד שענף הבניה השיל 6,000 משרות, ככל הנראה בשל מזג האוויר הקר מהרגיל. שכר השעה הממוצע בארה"ב עלה ב-4 סנט ל-23.87 דולר באפריל, ושבוע העבודה הממוצע ירד ב-0.2 שעות ל-34.4 שעות.

עוד בחזית המקרו כלכלית בארה"ב היום: הזמנות מבתי חרושת בארה"ב נפלו ב-4% בחודש מארס לאחר עלייה של 1.9% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של 2.9% לאחר עלייה של 3% שעליה דווח במקור בחודש הקודם.

מדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב ירד באפריל לרמה של 53.1 נקודות לעומת רמה של 54.4 נקודות במארס, מסר היום מכון המחקר ISM. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 53.7 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות של הפעילות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker