בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית ומדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 טיפסו לשיא נומינלי, בעקבות גידול חד מהצפוי במספר המשרות בשוק העבודה בארה"ב באפריל וירידה מפתיעה בשיעור האבטלה לשפל של ארבע שנים. בורסות אירופה טיפסו בשיא של כמעט חמש שנים, ובורסת פרנקפורט נסגרה ברמתה הגבוהה מעולם.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-1% - עלייה שישית בשבעה ימי המסחר האחרונים - ונסגר בשיא נומינלי, לאחר שבמהלך המסחר פרץ לראשונה בתולדותיו את רף 15,000 נקודות; בסיכום שבועי עלה מדד דאו ג'ונס ב-1.8%. מדד S&P 500 טיפס ב-1.1% ונסגר לראשונה מעולם מעל לרמה של 1,600 נקודות בדרכו לעלייה שבועית של 2%. המדד גבוה כעת בכ-12% מרמתו מתחילת השנה. מדד נאסד"ק הוסיף 1.1% בדרכו לזינוק שבועי של 3%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.11% - הזינוק היומי החד ביותר מאז ספטמבר - לרמה של 1.74%, לאחר שביום רביעי ירדה לרמה של כ-1.61% - רמתה הנמוכה ביותר השנה.

הנחושת בזינוק החד מאז 2011; הנפט בשיא של חודש; הדולר מתחזק בעולם

בשוק הסחורות, מחיר הנחושת קפץ בשיעור החד ביותר זה למעלה משנתיים וחצי, מחיר הנפט הגולמי טיפס לשיא של חודש, ואילו מחיר הזהב נסוג אך השלים עלייה שבועית שנייה ברציפות.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,464.2 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-0.7% בדרכו לעלייה שבועית שנייה ברציפות. עם זאת, מחיר הזהב נמוך ב-13% מרמתו בתחילת השנה.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 95.61 דולר לחבית - הרמה הגבוהה ביותר מאז ה-2 באפריל - לאחר עלייה של 1.7%. בסיכום שבועי עלה מחיר הנפט ב-2.8%. 

החוזים על הנחושת למסירה ביולי נסגרו בניו יורק במחיר של 3.315 דולר לליברה - שיא של שלושה שבועות - לאחר שזינקו היום ב-6.8%, הקפיצה היומית החדה ביותר מאז אוקטובר 2011. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנחושת בכ-4%.

בשוק המט"ח, הדולר מתחזק זה היום השני ברציפות מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שנתוני התעסוקה החיוביים בארה"ב חיזקו את ההערכות כי התאוששות הכלכלה הגדולה בעולם צוברת תנופה.

הדולר נסחר כמעט ללא שינוי מול היורו בשער של 1.3061 דולר ליורו, ומטפס ב-1.2% מול הין היפני לרמה של 99.13 ין לדולר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.4% לרמה של 82.508 נקודות, עלייה יומית שנייה ברציפות. המדד נפל ביום רביעי לרמה של 81.331 - שפל של חודשיים - והשלים בכך חמישה ימים רצופים של ירידות, רצף הירידות היומי האורך ביותר השנה.

דו"ח התעסוקה בארה"ב הפתיע לטובה

מספר גדול מהצפוי של משרות נוספו לשוק העבודה בארה"ב בחודש אפריל ושיעור האבטלה ירד במפתיע לשפל של ארבע שנים, אולם הזמנות מבתי חרושת ומדד פעילות מגזר השירותים צנחו בשיעור חד מהצפוי, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב.

165 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש אפריל לאחר גידול של 138 אלף משרות במארס, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 140 אלף משרות, לאחר תוספת של 88 אלף משרות בעליה דווח במקור בחודש הקודם. שיעור האבטלה בארה"ב ירד באפריל לרמה של 7.5% - הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2008 - לעומת 7.6% במארס. תחזית הכלכלנים היתה כי שיעור האבטלה יישאר ללא שינוי ברמה של 7.6%.

הזמנות מבתי חרושת בארה"ב נפלו ב-4% בחודש מארס לאחר עלייה של 1.9% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של 2.9% לאחר עלייה של 3% שעליה דווח במקור בחודש הקודם.

מדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב ירד באפריל לרמה של 53.1 נקודות לעומת רמה של 54.4 נקודות במארס, מסר היום מכון המחקר ISM. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 53.7 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות של הפעילות.

עונת הדו"חות בוול סטריט

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט הולכת ומתקרבת לסיומה, ומתוך 402 חברות הנכללות במדד המניות S&P 500 שכבר פירסמו את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון, 73% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ואילו 53% רשמו הכנסות נמוכות מהצפוי.

לינקדאין, הרשת החברתית העסקית הגדולה בעולם, סיפקה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון הנוכחי. לינקדאין, שמנייתה זינקה כמעט פי ארבעה מאז הנפקתה לפני כשנתיים, העריכה כי הכנסותיה ברבעון הנוכחי יהיו בטווח שבין 342 מיליון דולר ל-347 מיליון דולר - פחות מתחזיות אנליסטים להכנסות של 359.7 מיליון דולר. החברה פרסמה גם תחזית שנתית, לפיה צפויות הכנסותיה להסתכם השנה ב-1.43-1.46 מיליארד דולר, לעומת תחזיות אנליסטים ל-1.5 מיליארד דולר.

חברת הביטוח AIG דיווחה על רווח תפעולי של 1.34 דולר למניה ברבעון הראשון של השנה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 88 סנט למניה.

חברת ההחזקות ברקשייר האתוויי שבראשה עומד המשקיע המיליארדר וורן באפט תפרסם ביום שישי בלילה את דו"חותיה הרבעוניים.

בורסות אירופה בשיא של חמש שנים; פרנקפורט נסגרה ברמתה הגבוהה מעולם

בורסות אירופה טיפסו לשיא של כמעט חמש שנים ובורסת פרנקפורט נסגרה ברמתה הגבוהה מעולם, בעקבות נתוני התעסוקה החיוביים בארה"ב ועל רקע דו"חות כספיים טובים מהצפוי של ענקית מוצרי הספורט אדידס.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.9%; פרנקפורט קפצה ב-2% ונסגרה ברמתה הגבוהה מעולם; פאריס טיפסה ב-1.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-1.1% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2008. בסיכום שבועי עלה המדד ב-1.7%. 

כלכלת גוש היורו צפויה לרשום ב-2013 צמיחה שלילית חדה מכפי שהיה צפוי, כך אמרה היום הנציבות האירופית בתחזית חדשה שפרסמה. התמ"ג של 17 המדינות המרכיבות את גוש היורו ייסוג ב-0.4% השנה, לעומת התחזית הקודמת מפברואר לנסיגה של 0.3%, נאמר היום בהודעת הנציבות. ב-2012 רשמה כלכלת גוש היורו נסיגה של 0.6%, מה שיהפוך את 2012 ו-2013 לשנתיים הרצופות הראשונות שבהן נסוג התמ"ג של גוש היורו.

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הוריד אתמול את הריבית ב-0.25% לשפל של 0.5%, על רקע ההחמרה במדדים הכלכליים בגוש היורו. חולשת הכלכלה והאינפלציה המתונה שכנעו את הבנק המרכזי של אירופה להוריד את הריבית, אמר נגיד הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, במסיבת העיתונאים לאחר הודעת הריבית, והוסיף כי "המדיניות המוניטרית שלנו תמשיך להיות מרחיבה".

כמה מהבנקים הגדולים באירופה פרסמו היום דו"חות כספיים. BNP פאריבה, הבנק הגדול בצרפת, דיווח על ירידה של 45% ברווחיו הרבעוניים ל-1.58 מיליארד יורו (2.07 מיליארד דולר), והתחייב להמשיך ולקצץ עלויות על רקע האווירה הכלכלית הקודרת באירופה. עם זאת, הרווח עלה על תחזיות אנליסטים כי יסתכם ב-1.53 מיליארד יורו.

רויאל בנק אוף סקוטלנד, אשר נמצא בבעלות ממשלת בריטניה, דיווח היום על רווח רבעוני ראשון מאז 2011, בעקבות ירידה בהפרשות לכיסוי חובות מסופקים. הרווח הנקי של הבנק הסתכם ב-393 מיליון ליש"ט (610 מיליון דולר) ברבעון הראשון, מעל לתחזיות אנליסטים כי יסתכם ב-317 מיליון ליש"ט ולעומת הפסד של 1.5 מיליארד ליש"ט ברבעון המקביל בשנה שעברה.

אדידס, יצרנית מוצרי הספורט השנייה בגודלה עולם, דיווחה על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ברבעון הראשון של השנה. מניית החברה זינקה ב-7.6% בבורסת פרנקפורט ונסגרה ברמתה הגבוהה ביותר מאז החלה להיסחר בשנת 1995.

סין דחפה את אסיה לעליות

בורסות אסיה רשמו עליות שערים לראשונה זה שלושה ימים, לאחר הורדת הריבית באירופה ועל רקע נתוני מקרו מסין. הונג קונג עולה ב-0.2%; שנחאי קפצה ב-1.4%; סיאול הוסיפה 0.4%; סידני ננעלה ללא שינוי; בורסת טוקיו סגורה לרגל חג ביפן.

פעילות מגזר השירותים בסין הואצה באפריל בקצב מתון יותר, לפי מדד מנהלי הרכש שפורסם היום. מדד מנהלי הרכש של הלשכה לסטטיסטיקה בסין ופדרציית הלוגיסטיקה ירד לרמה של 54.5 נקודות באפריל לעומת 55.6 במארס. עם זאת, כל רמה של יותר מ-50 מצביעה על המשך התרחבות הפעילות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker