הבנק שדירדר את העולם למשבר פיננסי תובע מיליארד דולר מאינטל

ליהמן ברדרס טוען כי אינטל מימשה שלא כחוק בטחונות שנתן לה הבנק בסך מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק ההשקעות ליהמן ברדרס שפשט רגל במשבר הפיננסי, הגיש תביעה נגד אינטל, בה הוא מאשים את יצרנית השבבים כי מימשה ערבויות בסך מיליארד דולר תוך הפרת ההסכם בין שתי החברות.

לפי התביעה, בעסקה בין אינטל לליהמן, שבוצעה ימים ספורים בטרם הבנק קרס ונכנס לפשיטת רגל ב-2008, אינטל העניקה מיליארד דולר לחטיבת נגזרים בליהמן, בתמורה ל-50.5 מיליון מניות באינטל שאמורות היו להיות מועברות לאינטל בתאריך הפירעון – 29 בספטמבר 2008. החטיבה, LOTC, העניקה לאינטל בטחונות בסך מיליארד דולר כחלק מהעסקה. ההסכם כלל סעיף שהבטיח שאינטל תפוצה על הפסדים במקרה של סיום מוקדם של העסקה.

לפי התביעה, אינטל טענה כי ליהמן אמור היה להעביר לאינטל "מניות אינטל בשווי מיליארד דולר", אך ליהמן טען כי ההסכם היה להעברת 50.5 מיליון מניות באינטל, ללא תלות בערך הדולרי שלהן. "הערך של מניות אלה ב-29 בספטמבר 2008 היה כ-873 מיליון דולר, לא מיליארד דולר", טוען ליהמן ברדרס.

אינטל סיימה את ההסכם שבועיים לאחר פשיטת הרגל של ליהמן ברדרס ב-15 בספטמבר 2008, ומימשה את הבטחונות במלואם, לפי התביעה. לטענת ליהמן, כיוון שאינטל מימשה את כל מיליארד דולר, היא "הפרה את הסכם ההחלף". ליהמן ברדרס מנסה לקבל בחזרה חלק מהסכום. אינטל לא הושגה לקבלת תגובה על ידי רויטרס.

מנכ"ל ליהמן ברדרס ב-2008, ריצ'רד פולדצילום: אי פי

פשיטת הרגל של ליהמן הייתה הגדולה בתולדות ארה"ב. לבנק היו אז נכסים בשווי 639 מיליארד דולר. כעת הבנק מחזיר בהדרגה 65 מיליארד דולר לנושים, במסגרת תכנית פירוק שאושרה בסוף 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker