וול סטריט: S&P נסגר בשיא נומינלי; אפל עלתה ב-3%

מדד S&P 500 בדרך לרצף העליות החודשי הארוך מאז 2009; הנפט בשיא של 3 שבועות; בורסות אירופה ברצף העליות החודשי הארוך זה 16 שנים; הזהב בדרך לירידה החודשית החדה מאז 2011

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית ומדד S&P 500 - אשר נמצא בדרכו לרצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז 2009 - נסגר בשיא נומינלי, בעקבות גידול חד מהצפוי בצריכה הפרטית ובחוזים למכירת בתים בארה"ב, ועל רקע השבעת הממשלה החדשה באיטליה, אשר שמה קץ לחודשיים של חוסר ודאות פוליטית במדינה.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.7%; מדד S&P 500, אשר עלה מתחילת החודש ועד יום שישי ב-0.8% ונמצא בדרכו לחודש חיובי שישי ברציפות - רצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז ספטמבר 2009 - טיפס היום ב-0.7% ונסגר בשיא נומינלי; מדד נאסד"ק הוסיף 0.9%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.67%. בשבוע שעבר ירדה התשואה על אג"ח אלו לרמה של 1.64% - הרמה הנמוכה ביותר מאז אמצע דצמבר.

הנפט בשיא של 3 שבועות; הזהב ממשיך להתאושש

בשוק הסחורות, מחיר הזהב נסגר בעליות זו הפעם השישית בשמונה ימי המסחר האחרונים, אולם עודנו נמצא בדרכו לנפילה החודשית החדה ביותר מאז 2011, ומחיר הנפט הגולמי נסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה שבועות.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה ביוני נסגרו במחיר של 94.5 דולר לחבית - הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-10 באפריל - לאחר עלייה של 1.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,467.4 דולר לאונקייה, עלייה של 1%. מחיר הזהב נסגר בעליות בשישה מתוך שמונה ימי המסחר האחרונים, אולם בסיכום חודשי נמצאת המתכת היקרה בדרך לנפילה של כ-7.5% - הירידה החודשית החדה ביותר מאז דצמבר 2011.

בשוק המט"ח, הדולר נחלש זה היום השני ברציפות מול היורו, ומאבד מולו 0.5% לשער של 1.3094 דולר ליורו. מתחילת החודש, נחלש הדולר מול היורו ב-2.1%. מול הין היפני, מאבד הדולר 0.4% לרמה של 97.69 ין לדולר. היורו מתחזק מול הין ב-0.2% לרמה של 127.92 ין ליורו.

גידול מפתיע בצריכה הפרטית בארה"ב; ירידה בבטחון הכלכלי באירופה

הצריכה הפרטית בארה"ב גדלה בשיעור חד מהצפוי במארס, ההכנסה האישית רשמה עלייה מתונה מהצפוי, והיקף החוזים למכירת בתים קיימים גדל בשיעור חד מהצפוי, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב. באירופה, ירד מדד הבטחון הכלכלי בגוש היורו באפריל בשיעור חד מהצפוי לרמתו הנמוכה ביותר השנה.

הצריכה הפרטית בארה"ב גדלה בחודש מארס ב-0.2% לאחר עלייה של 0.7% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה כי הצריכה הפרטית תישאר ללא שינוי.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) ללא מחירי המזון והאנרגיה - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - נותר ללא שינוי במארס לעומת החודש הקודם. לעומת מארס 2012 טיפס המדד ב-1.1% לעומת 1.3% בפברואר. ההכנסה האישית גדלה במארס ב-0.2% לאחר עלייה של 1.1% בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.4%.

החוזים למכירת בתים קיימים בארה"ב גדלו בחודש מארס ב-1.5% לאחר ירידה של 1% בחודש הקודם, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 1%, לאחר ירידה של 0.4% שעליה דווח במקור בפברואר.

מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, באירופה, ירד באפריל מדד בטחון הצרכנים והמנהלים בגוש היורו לרמה של 88.6 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר - לעומת רמה של 90.1 נקודות במארס, מסרה היום הנציבות האירופית. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 89.3 נקודות.

מניות במוקד בוול סטריט: סינה ואפל

הפורטל הסיני סינה מכר נתח של 18% ממניות אתר המדיה החברתית הסיני וייבו - אשר הוכתר בתור "טוויטר של סין" - לחברת האינטרנט הסינית עליבאבא תמורת 586 מיליון דולר, במסגרת הסכם שיתוף פעולה בין שתי החברות שנועד לגבש מודלים עסקיים חדשים בתחום המסחר האלקטרוני.

מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל התאוששה בשבוע שעבר ב-7% ונסגרה ביום שישי מעל למחיר של 400 דולר, לאחר שצללה ב-9% בשבוע הקודם. בנק גולדמן סאקס, המייעץ לאפל לגבי אופן ניהול מיליארדי הדולרים בקופת המזומנים של החברה, ודויטשה בנק - הבנק הגדול בגרמניה - הם המועמדים להוביל את מכירת האג"ח הראשונה שתבצע ענקית מוצרי האלקטרוניקה זה 17 שנים, דיווחה היום סוכנות הידיעות בלומברג. אפל ביקשה משני הבנקים לארגן ראיונות טלפוניים עם משקיעי אג"ח שייערכו היום לקראת מכירת האג"ח המתוכננת, לדברי אדם המקורב למצב אשר ביקש לשמור על עילום שם.

אירופה בדרך לרצף העליות החודשי הארוך זה 16 שנה; מילאנו קפצה ב-2.2%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בהובלת בורסת מילאנו, על רקע השבעת הממשלה החדשה באיטליה ולקראת הורדת ריבית צפויה באירופה ביום חמישי. בבריסל נועדים היום בכירים בגוש היורו כדי לאשר את התשלום הבא של יוון בחבילת החילוץ.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.5%; פרנקפורט טיפסה ב-0.8%; פאריס הוסיפה 1.5%; מדריד עלתה ב-1.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.5% ונמצא בדרכו לעלייה חודשית 11 ברציפות - רצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז שנת 1997.

בורסת מילאנו קפצה ב-2.2% והאג"ח הממשלתיות של איטליה זינקו בעקבות השבעת הממשלה החדשה באיטליה היום. ראש הממשלה החדש, אנריקו לטה, ממפלגת המרכז-שמאל בראשותו של פייר לואיג'י ברסאני, הושבע אמש לתפקידו לאחר שבועות ארוכים של מבוי סתום במערכת הפוליטית בעקבות תוצאות הבחירות. היום הציג לטה את שרי ממשלתו, שהורכבה במסגרת קואליציה משותפת למפלגתו ולמפלגת המרכז-ימין בראשות ברלוסקוני.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של איטליה ל-10 שנים ירדה ב-0.14% ל-3.91%, לעומת תשואה של 7% לפני 18 חודשים, כאשר מריו מונטי מונה לראשות הממשלה לאחר התפטרות ברלוסקוני. הירידה בתשואות האג"ח היום נובעת גם מהנפקת אג"ח מוצלחת נוספת של ממשלת איטליה הבוקר. הממשלה גייסה 3 מיליארד יורו באג"ח ל-10 שנים, בתשואה ממוצעת של 3.94%, לעומת 4.66% בהנפקה הקודמת, ועוד 3 מיליארד יורו באג"ח ל-5 שנים בתשואה ממוצעת של 2.84%, לעומת 3.65% בפעם הקודמת.

על טקס השבעת ראש הממשלה החדש של איטליה העיבה תקרית חמורה, כאשר שני שוטרים ואשה נפצעו מירי שביצע אדם סמוך למשרד ראש ממשלת איטליה בבירה רומא. נסיבות התקרית אינן ברורות עדיין, אך היא התרחשה בשעה שבארמון הנשיאות הסמוך התנהל טקס ההשבעה של הממשלה החדשה. אחד השוטרים נורה בצווארו ומצבו קשה.

אישור התשלום הבא ליוון

המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת: סידני עלתה ב-0.4%; הונג קונג ננעלה ללא שינוי; סיאול איבדה 0.2%. בורסות שנחאי וטוקיו סגורות לרגל חג. הין מתחזק מול הדולר ב-0.5% ונסחר תמורת 97.54 ין לדולר.

יצרנית הסלולר השנייה בגודלה בסין ZTE עלתה ב-3.5% המסחר בהונג קונג לאחר שהחברה דיווחה כי חזרה לרווחיות ברבעון הראשון של 2013. הרווח הנקי עלה ב-36% ל-205 מיליון יואן (33 מיליון דולר) לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. ZTE מנסה לכבוש את השווקים המתעוררים עם סמאטרפונים זולים ומצליחה גם לעורר עניין רב במדינות המערביות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker