אבו דאבי מקימה אזור סחר חופשי שיתחרה בדובאי

האזור ייקרא אבו דאבי וורלד פייננשל מרקט ויעודד משקיעים זרים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הנסיכות העשירה אבו דאבי נמצאת בשלבים מתקדמים של הקמת אזור סחר חופשי ומרכז פיננסי שיתחרה בדובאי אינטרנשונל פייננשל סנטר (DIFC), כך אמרו מקורות מקורבים לעניין לרויטרס.

שייח' ח'ליפה בן זייד א-נהיאן, נשיא איחוד נסיכויות המפרץ, הוציא בפברואר צו שהורה על הקמת האזור, שייקרא אבו דאבי וורלד פייננשל מרקט, או אל-מאריה איילנד, אמרו המקורות לרויטרס.

מקור בממשלת אבו דאבי אמר כי הפרטים והתקנות לגבי אזור הסחר החדש יפורסמו בקרוב. "יהיו שם כל היתרונות של אזור סחר חופשי – 100% בעלות זרה, השבה של מסים והון למדינה, חוקים בינלאומיים, רגולציות ודברים אחרים", אמר המקור.

האזורים החופשיים באיחוד נסיכויות המפרץ הם אזורים שבהם יכולות חברות זרות לפעול תחת רגולציה קלה, ושבהם מותרת בעלות זרה מלאה על חברות; מחוץ לאזורים הללו, הם בדרך כלל צריכים שותפים מקומיים.

אחד מאזורי הסחר המצליחים ביותר של איחוד הנסיכויות הוא DIFC דובאי אינטרנשונל פייננשל סנטר, אשר הוקם ב-2004 עם חוקים אזרחיים ומסחריים עצמאיים, בתי משפט משלו ואף בורסה עצמאית, נאסד"ק דובאי. DIFC נהפך למרכז הפיננסי המוביל של המפרץ, המשכן את מטותיהם האזוריים של רבים מחברות הפיננסים והבנקים הגדולים בעולם. בנסיכויות אחרות באזור ניסו לא פעם לחקות את ההצלחה של האזור: קטאר פייננשל סנטר הוקם ב-2005 בדוחא, ובחריין פייננשל הרבור נפתח ב-2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום