בורסות עולם |

סגירה מעורבת בוול סטריט; אפל התאוששה השבוע ב-7%

בורסות אירופה השלימו הזינוק השבועי החד זה 5 חודשים עקב ציפיות להורדת הריבית בגוש היורו ■ הזהב רשם הזינוק השבועי החד זה 15 חודשים ■ ג'י.סי פני קפצה ב-11% בעקבות השקעה של סורוס בחברה ■ הנפט הגולמי בזינוק השבועי החד זה 10 חודשים ■ התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים בארה"ב קרובה לשפל של 2013

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת, ומדד S&P 500 ירד לראשונה זה שישה ימי מסחר על רקע צמיחה מתונה מהצפוי של כלכלת ארה"ב ברבעון הראשון של השנה. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1% בדרכו לעלייה שבועית של יותר מ-1%; מדד S&P 500, שעלה אתמול זה היום החמישי ברציפות ונסגר במרחק של 0.5% מהשיא הנומינלי אליו טיפס ב-11 באפריל, נסוג היום ב-0.2% אך עלה השבוע ב-1.7%; מתחילת השבוע ועד אתמול טיפס המדד ב-1.9%. מדד נאסד"ק איבד 0.3% אך טיפס ביותר מ-2% בסיכום שבועי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.04% לרמה של 1.66%, לאחר שמוקדם יותר השבוע ירדה לרמה של 1.64% - רמתה הנמוכה ביותר מאז אמצע דצמבר.

הזהב בזינוק השבועי החד זה 15 חודשים; הנפט זה 10 חודשים

בשוק הסחורות, מחיר הנפט נסוג משיא של שבועיים אולם השלים את הזינוק השבועי החד ביותר זה 10 חודשים, ומחיר הזהב רשם את הזינוק השבועי החד ביותר זה 15 חודשים. 

החוזים על הנפט הגולמי למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 93 דולר לחבית, ירידה של 0.7%. עם זאת, בסיכום שבועי עלה מחיר הנפט ב-5.7% - הזינוק השבועי החד ביותר זה מאז יוני. החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,453.6 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי, עלה מחיר השבוע ב-4.2% - הזינוק השבועי החד ביותר זה 15 חודשים. מחיר הזהב נפל ב-15 באפריל ב-9.3% - הנפילה היומית החדה ביותר זה 33 שנים – וירד למחרת לרמה של 1,321.5 דולר לאונקייה, שפל של 26 חודשים. מאז, טיפס מחיר הזהב ב-10%.

בשוק המט"ח, הדולר נחלש זה היום השני ברציפות על רקע צמיחה מתונה מהצפוי של כלכלת ארה"ב ברבעון הראשון של השנה. הדולר נסוג מול הין היפני ב-1% לרמה של 98.22 ין לדולר, ונחלש קלות מול היורו לשער של 1.3014 דולר ליורו. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.3%.

צמיחה מאכזבת של כלכלת ארה"ב; ירידה מתונה מהצפוי בבטחון הצרכנים

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הראשון של השנה בקצב שנתי של 2.5% לאחר צמיחה של 0.4% ברבעון הרביעי של 2012, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לצמיחה גבוהה יותר של 3%.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס ירד החודש לרמה של 76.4 נקודות לעומת רמה של 78.6 נקודות במארס. הירידה היתה מתונה בשיעור ניכר מתחזית האנליסטים למדד של 73.5 נקודות. 

עונת הדו"חות בוול סטריט

16 חברות הנכללות במדד המניות S&P 500 מפרסמות היום את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון, בהן ענקית הנפט שברון וחברת הבנייה הגדולה בארה"ב - ד.ר. הורטון. מבין 235 חברות הנכללות במדד שכבר פירסמו דו"חות לרבעון הראשון, 67.7% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים, לעומת ממוצע של 67% בארבעה הרבעונים הקודמים, וממוצע של 63% מאז שנת 1994. עם זאת, תוצאות החברות בשורה העליונה איכזבו, ורק 41.4% רשמו הכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים, לעומת ממוצע של 52% בארבעה הרבעונים הקודמים וממוצע של 62% מאז שנת 2002.

שברון, חברת הנפט השנייה בגודלה בארה"ב, דיווחה היום על ירידה של 4.5% ברווחיה ברבעון הראשון של השנה ועל ירידה חדה מהצפוי של 6.4% בהכנסותיה. החברה רשמה בתקופה המדווחת רווח של 6.18 מיליארד דולר, או 3.18 דולר למניה - 10 סנט מעל לתחזיות האנליסטים. בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 56.8 מיליארד דולר, פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 67.7 מיליארד דולר.

ד.ר. הורטון, חברת הבנייה הגדולה בארה"ב, דיווחה היום על זינוק של 173% ברווחיה ברבעון הראשון, וציינה כי עונת מכירות האביב נפתחה בחוזקה.

קמעונית האינטרנט אמזון דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על האטה בצמיחת הכנסותיה ברבעון הראשון של השנה, אולם שולי הרווח זינקו הודות לירידה בהוצאות המשלוח והתרחבות החברה לתחומים עסקיים חדשים ורווחיים יותר. תחזית הרווח של החברה לרבעון הנוכחי היתה נמוכה מתחזיות האנליסטים.

סטארבקס, רשת בתי הקפה הגדולה בעולם, דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על רווח רבעוני שתאם את תחזיות האנליסטים אולם הכנסותיה היו נמוכות במעט מהצפוי.

מניית הקמעונאית ג'י.סי פני אף היא עמדה במוקד תשומת הלב לאחר שהמשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס הודיע על רכישת 7.9% ממניות החברה. 

מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל, אשר נפלה בשבוע שעבר ביותר מ-9%, התאוששה השבוע עם עלייה של כ-7% ונסגרה היום מעל למחיר של 400 דולר.

אירופה סגרה את הזינוק השבועי החד זה 5 חודשים

בורסות אירופה נסגרו בירידות לראשונה זה שישה ימי מסחר על רקע נתוני צמיחה מאכזבים שפורסמו בארה"ב, אולם השלימו את העלייה השבועית החדה ביותר זה חמישה חודשים עקב ציפיות להורדת הריבית בגוש היורו בשבוע הבא.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3% אך עלתה בסיכום שבועי ב-2.2%; פרנקפורט נחלשה ב-0.2% אך קפצה השבוע ב-4.8%; פאריס איבדה 0.8% אך עלתה השבוע ב-4.3%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.3% אך טיפס בסיכום שבועי ב-3.7% - העלייה השבועית החדה ביותר זה חמישה חודשים - בעקבות הערכות כי הבנק המרכזי של אירופה יוריד את הריבית בשבוע הבא.

באסיה נרשמה היום מגמה מעורבת והין מתחזק מול הדולר לאחר שבניגוד לציפיות, הבנק המרכזי של יפן לא הודיע על צעדים חדשים בתכנית התמריצים האגרסיבית שבו הוא נוקט. נתוני מקרו חיוביים בארה"ב ודו"חות מעודדים של חברות אמריקאיות דחפו מוקדם יותר את המדדים לעליות. טוקיו ירדה ב-0.3%, הונג קונג טיפסה ב-0.6%, שנחאי ירדה ב-1%, סיאול נחלשה ב-0.3%, אוסטרליה איבדה 0.1%.

הין מתחזק מול הדולר לאחר שהבנק המרכזי של יפן הודיע על המשך תוכנית התמריצים לכלכלה היפנית, אולם ללא צעדים חדשים - זאת בניגוד לציפיות בשווקים. כמו כן הותיר הבנק את הריבית של יפן בעינה. הבנק מסר כי בסיס הכסף במשק היפני יגדל בקצב שנתי של בין 710-610 מיליארד דולר (70-60 טריליון ין).

שר התחבורה של יפן הודיע היום כי קרקוע מטוסי הדרימליינר של בואינג בחברות התעופה היפניות עשוי להסתיים כבר היום, בכפוף לאישור של מינהל התעופה האמריקאי. חברות התעופה ג'פאן אירליינס ואול ניפון מחזיקות ב-24 מטוסי דרימליינר מתוך 50 שנמכרו בעולם, וקורקעו בינואר בעקבות סדרה של תקלות בסוללות הליתיום במטוסים החדשים. מניית ג'פאן אירליינס עולה ב-2% ומניית אול ניפון יורדת ב-0.5%. מניית בואינג נסחרת בעליות של 1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker