עונת הדו"חות |

אקסון ודאו כמיקל עלו על תחזיות הרווח

נפילה של 22% ברווחי קולגייט פלמוליב; ירידה בהכנסות ניו יורק טיימס; האטה במכירות יוניליבר ורנו; נינטנדו איכזבה; דו"חות באידו הסינית ואמזון יפורסמו לאחר סגירת המסחר בוול סטריט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב בשיאה, ו-59 חברות הנכללות במדד המניות S&P 500 מפרסמות היום את תוצאותיהן הכספיות. מתוך החברות הנכללות במדד שכבר פירסמו דו"חות כספיים לרבעון הראשון, 74% רשמו רווח גבוה מתחזיות האנליסטים, ואילו 54% דיווחו על הכנסות נמוכות מהתחזיות, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג.

אנליסטים שהשתתפו בסקר של בלומברג צופים כי סך רווחי החברות במדד S&P 500 ירדו ב-1.1% ברבעון הראשון של השנה לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת - ירידה ראשונה מאז שנת 2009.

אקסון מוביל, חברת הנפט הבורסאית הגדולה בעולם, דיווחה היום על צמיחה חדה מהצפוי ברווחיה הרבעוניים, הודות לשיפור ברווחיה בתחום הכימיקלים ולמרות ירידה בהיקף תפוקת הנפט והגז הטבעי של החברה. עוד במגזר הנפט, קונוקו פיליפס דיווח על ירידה ברווח הרבעוני ל-1.73 דולר למניה, או רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 1.42 דולר למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

לדו"ח המלא

דאו כמיקל דיווחה על צמיחה של ברווחיה לצד ירידה בהכנסות ברבעון הראשון של השנה. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה רווח של 69 סנט למניה - שמונה סנט מעל לתחזיות האנליסטים. מכירות החברה ירדו ל-14.4 מיליארד דולר לעומת 14.7 מיליארד דולר בתקופה המקבילה, ופחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 14.8 מיליארד דולר.

לדו"ח המלא

קולגייט פלמוליב, המייצרת את משחת השיניים קולגייט, דיווחה על נפילה של 22% ברווחיה ברבעון הראשון למרות גידול של כמעט 3% במכירות. תוצאות החברה תאמו את תחזיות האנליסטים.

לדו"ח המלא

חברת המדיה ניו יורק טיימס, המוציאה לאור את העיתון באותו שם, דיווחה על ירידה של 2% בהכנסות ברבעון הראשון עקב צמצום ההכנסות מפרסום. הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-465 מיליון דולר - פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 470 מיליון דולר. ניו יורק טיימס רשמה רווח מפעילות מתמשכת של 2 סנט למניה לעומת רווח של 6 סנט למניה בתקופה המקבילה.

לדו"ח המלא

חברת 3M, המייצרת מגוון מוצרים החל מנייר דבק וכלה בפתקיות Post-It, דיווחה על צמיחה אפסית ברווחיה וגידול של 2% במכירות ברבעון הראשון של השנה, אולם הורידה את תחזית הרווח לשנה כולה.

לדו"ח המלא

קואלקום, חברת שבבי הסלולר הגדולה בעולם, העריכה ביום רביעי כי רווחיה ברבעון הנוכחי צפויים להיות בטווח של 80-88 סנט למניה. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 87 סנט למניה.

לדו"ח המלא

עוד במגזר הטכנולוגיה: אקמאי טכנולוג'יס דיווחה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים. החברה ר שמה רווח של 51 סנט למניה על הכנסות של 386 מיליון דולר - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 46 סנט למניה והכנסות של 358 מיליון דולר.

לדו"ח המלא

דו"חות כספיים באירופה ואסיה

אסטרה זנקה, חברת התרופות השנייה בגודלה בבריטניה דיווחה על ירידה של 25% ברווח ברבעון הראשון של 2013 לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הסיבה העיקרית היתה תחרות מצד תחליפים גנריים לתרופות המובילות שלה שתוקף הפטנט עליהן פג. הרווח לא כולל הוצאות חד פעמיות ירד ל-2.32 מיליארד דולר לעומת 3.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

לדו"ח המלא

נינטנדו, יצרנית קונסולות משחקי הוידאו הגדולה בעולם דיווחה כי מכרה 3.45 מיליון יחידות של קונסולת המשחקים Wii בשנה שהסתיימה ב-31 במארס, זאת לעומת מכירות של 4 מיליון יחידות בשנה הקודמת. בינואר פרסמה החברה תחזית שנתית למכירת 5.5 מיליון יחידות. מפתחת המשחק "סופר מריו" דיווחה עוד על רווח של 7.1 מיליארד ין (71 מיליון דולר) לאחר שבשנה שעברה רשמה לראשונה הפסד של 530 מיליון דולר.

לדו"ח המלא

יוניליוור, יצרנית המזון השניה בגודלה בעולם, דיווחה על הצמיחה הרבעונית האיטית ביותר זה שנתיים. המכירות בניכוי רכישות ותנודות מט"ח עלו ב-4.9% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל. אנליסטים צפו עליה חדה יותר של 5.5%.

לדו"ח המלא

רנו, יצרנית הרכב השניה בגודלה בצרפת דיווחה אתמול על ירידה במכירותיה ברבעון הראשון ל-8.27 מיליארד יורו, לעומת מכירות של 9.37 מיליארד יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה. המכירות היו נמוכות מהתחזיות ל-8.57 מיליארד יורו.

לדו"ח המלא

בין החברות הנוספות שיפרסמו היום את הדו"חות הכספיים: יצרנית הציוד הרפואי בוסטון סיינטיפיק, חברת העיתונות מקלאצ'י, ולאחר סגירת המסחר בוול סטריט, גם דו"חות ענקית האינטרנט הסינית באידו וקמעונאית האינטרנט האמריקאית אמזון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker