יום חמישי של עליות בארה"ב ואירופה; מלאנוקס נפלה ב-12%

הזהב בזינוק היומי החד ביותר זה 10 חודשים; הנפט נסגר מעל 93 דולר; מדד המניות S&P 500 מרוחק ב-0.5% משיא נומינלי; הליש"ט מזנקת לשיא של חודשיים מול הדולר בעקבות צמיחה גבוהה מהצפוי בבריטניה; אקמאי ואנג'יס ליסט קפצו ב-18% ו-29% בעקבות דו"חות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זה היום החמישי ברציפות, ומדד S&P 500 מרוחק כעת ב-0.5% משיא נומינלי, לאחר שמספר תביעות האבטלה בארה"ב ירד לשפל של 6 שבועות, ועל רקע דו"חות כספיים מעודדים של חברות אמריקאיות דוגמת אקסון מוביל ודאו כמיקל.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.2%; מדד S&P 500, שנסגר אתמול ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-12 באפריל, טיפס ב-0.4% והשלים בכך עלייה יומית חמישית ברציפות. המדד מרוחק כעת ב-0.5% מהשיא הנומינלי אליו טיפס ב-11 באפריל. מדד נאסד"ק הוסיף 0.6%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.01% לרמה של 1.72%, לאחר שביום שלישי ירדה לרמה של 1.64% - רמתה הנמוכה ביותר מאז אמצע דצמבר.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר לרמה של 339 אלף - שפל של שישה שבועות - לעומת 355 אלף תביעות בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה למספר גבוה יותר של 350 אלף תביעות, לעומת 352 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

הזהב בזינוק היומי החד ביותר זה 10 חודשים; הנפט נסגר מעל 93 דולר

בשוק הסחורות, מחיר הזהב רשם את הזינוק היומי החד ביותר זה 10 חודשים, ומחיר הנפט נסגר בשיא של שבועיים. מחיר הזהב רשם היום את הזינוק היומי החד ביותר מאז יוני והחזיר לעצמו כעת 50% מהנפילה שרשם בשבוע שעבר, שהיתה נפילתו היומית החדה ביותר זה שלושה עשורים, ואשר במהלכה צנח ביותר מ-9%. החוזים על הזהב לצסחרה יוני נסגרו במחיר של 1,462 דולר לאונקייה, עלייה של 2.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק .

"כאשר מודדים את הנפילה מרמה של 1,560 דולרים לאונקייה לרמה של 1,320 דולרים, הזהב אכן החזיר לעצמו כ-50% מהנפילה", אמר היום האנליסט קרסטן פריץ' לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'. עוד בשוק המתכות: מחיר הכסף קפץ בקרוב ל-6% - הזינוק היומי החד ביותר מאז ינואר 2012. החוזים על הנפט הגולמי למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 93.64 דולר לחבית - רמתם הגבוהה ביותר זה למעלה משבועיים - לאחר עלייה של 2.4%.

בשוק המט"ח, הין היפני מתחזק מול הדולר לראשונה זה שלושה ימים, והליש"ט קופצת לשיא של חודשיים מול הדולר לאחר שכלכלת בריטניה צמיחה בשיעור חד מהצפוי ברבעון הראשון של השנה, וחמקה בכך מתקופת מיתון שלישית מאז תחילתו של המשבר הכלכלי העולמי.

הין מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 99.15 ין לדולר, לאחר שנחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.3% בשני ימי המסחר הקודמים. הין נחלש מול היורו ב-0.1% לרמה של 129.68 ין ליורו, לאחר שמוקדם יותר היום כבר טיפס מול המטבע האירופי ב-0.4%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.3074 דולר ליורו. הליש"ט מתחזק מול כל המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שכלכלת בריטניה צמיחה ב-0.3% ברבעון הראשון של השנה - מעל לתחזית הכלכלנים לצמיחה של 0.1%. הליש"ט מטפסת ב-1.3% מול הדולר לרמה של 1.4563 דולר לליש"ט, לאחר שמוקדם יותר כבר קפצה לשער של 1.548 דולר לליש"ט - רמתה הגבוהה ביותר מאז ה-19 בפברואר. מול היורו מתחזקת הליש"ט ב-0.8% לשער של 84.57 פני ליורו.

מבול של דו"חות בוול סטריט

עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב בשיאה, ו-59 חברות הנכללות במדד המניות S&P 500 מפרסמות היום את תוצאותיהן הכספיות. מתוך החברות הנכללות במדד שכבר פירסמו דו"חות כספיים לרבעון הראשון, 74% רשמו רווח גבוה מתחזיות האנליסטים, ואילו 54% דיווחו על הכנסות נמוכות מהתחזיות, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג.

אנליסטים שהשתתפו בסקר של בלומברג צופים כי סך רווחי החברות במדד S&P 500 ירדו ב-1.1% ברבעון הראשון של השנה לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת - ירידה ראשונה מאז שנת 2009.

אקסון מוביל, חברת הנפט הבורסאית הגדולה בעולם, דיווחה היום על צמיחה חדה מהצפוי ברווחיה הרבעוניים, הודות לשיפור ברווחיה בתחום הכימיקלים ולמרות ירידה בהיקף תפוקת הנפט והגז הטבעי של החברה. עוד במגזר הנפט, קונוקו פיליפס דיווח על ירידה ברווח הרבעוני ל-1.73 דולר למניה, או רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 1.42 דולר למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

דאו כמיקל דיווחה על צמיחה של ברווחיה לצד ירידה בהכנסות ברבעון הראשון של השנה. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה רווח של 69 סנט למניה - שמונה סנט מעל לתחזיות האנליסטים. מכירות החברה ירדו ל-14.4 מיליארד דולר לעומת 14.7 מיליארד דולר בתקופה המקבילה, ופחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 14.8 מיליארד דולר.

קולגייט פלמוליב, המייצרת את משחת השיניים קולגייט, דיווחה על נפילה של 22% ברווחיה ברבעון הראשון למרות גידול של כמעט 3% במכירות. תוצאות החברה תאמו את תחזיות האנליסטים.

חברת המדיה ניו יורק טיימס, המוציאה לאור את העיתון באותו שם, דיווחה על ירידה של 2% בהכנסות ברבעון הראשון עקב צמצום ההכנסות מפרסום. הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-465 מיליון דולר - פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 470 מיליון דולר. ניו יורק טיימס רשמה רווח מפעילות מתמשכת של 2 סנט למניה לעומת רווח של 6 סנט למניה בתקופה המקבילה.

חברת 3M, המייצרת מגוון מוצרים החל מנייר דבק וכלה בפתקיות Post-It, דיווחה על צמיחה אפסית ברווחיה וגידול של 2% במכירות ברבעון הראשון של השנה, אולם הורידה את תחזית הרווח לשנה כולה.

אנג'יס ליסט נסקה בכ-30% בוול סטריט לאחר שאתר ביקורות העסקים דיווחה על צמצום הפסדיו ועל זינוק של 68% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה, וסיפק תחזית הכנסות טובה מהצפוי לרבעון הנוכחי.

קואלקום, חברת שבבי הסלולר הגדולה בעולם, העריכה כי רווחיה ברבעון הנוכחי צפויים להיות בטווח של 88-80 סנט למניה. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 87 סנט למניה.

עוד במגזר הטכנולוגיה: אקמאי טכנולוג'יס דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים. החברה רשמה רווח של 51 סנט למניה על הכנסות של 386 מיליון דולר - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 46 סנט למניה והכנסות של 358 מיליון דולר.

זינגה, מפעילת משחקי המדיה החברתית, דיווחה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על רווח גובה מתחזיות האנליסטים ברבעון הראשון אולם תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

בקרב הישראליות בוול סטריט. מניית מלאנוקס צללה לאחר שמפתחת שבבי האינפיניבנד עברה ברבעון הראשון של השנה להפסד נקי של 8.5 מיליון דולר, או 20 סנט למניה, והכנסות החברה ירדו ב-32%.

לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט יפרסמו את דו"חותיהן הרבעוניים קמעונאית האינטרנט אמזון ורשת בתי הקפה סטארבקס, וכן חברת האינטרנט הסינית באידו, שמניותיה נסחרות בוול סטריט.

יום חמישי של עליות בבורסות אירופה

מרבית בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית זה היום החמישי ברציפות, על רקע שלל דו"חות כספיים שפורסמו היום ביבשת ונתוני מקרו כלכליים מעורבים שפורסמו ביבשת. בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2% לאחר שכלכלת בריטניה צמיחה בשיעור חד מהצפוי ברבעון הראשון של השנה; פרנקפורט הוסיפה 1% - יום רביעי ברציפות של עליות; פאריס ירדה ב-0.1%; מדריד ירדה ב-0.3% לאחר ששיעור האבטלה בספרד זינק לשיא של יותר מ-27%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, אשר קפץ ביומיים הקומים ב-3.1% - הזינוק הדו יומי החד ביותר זה כמעט תשעה חודשים - טיפס ב-0.8%, והשלים בכך יום חמישי ברציפות של עליות.

כלכלת בריטניה הצליחה להימנע ממיתון משולש, לאחר שצמחה ב-0.3% ברבעון הראשון של השנה, כך לפי נתונים ראשוניים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה בבריטניה. בהשוואה לרבעון הראשון של 2012, נרשמה צמיחה של 0.6%, החדה ביותר מאז סוף 2011. הצמיחה בתמ"ג של בריטניה היתה חדה מתחזיות אנליסטים, שצפו כי תסתכם ב-0.1% בלבד.

בספרד דווח היום כי האבטלה המשיכה לטפס ברבעון הראשון והגיעה ל-27.2%, שהם 6 מיליון ספרדים. אבטלת הצעירים בספרד הסתכמה ברבעון הראשון ב-53.2%, שניה רק ליוון שבה 55.4% מהצעירים מובטלים.

באיטליה הטיל אתמול הנשיא ג'ורג'יו נפוליטנו את מלאכת הרכבת הממשלה על אנריקו לטה, סגן יו"ר המפלגה הדמוקרטית. נפוליטנו נבחר השבוע לכהונה שניה כנשיא.

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) צפוי להוריד בשבוע הבא את הריבית בגוש היורו לרמתה הנמוכה מעולם על רקע חולשת הכלכלה בגוש, לפי תחזיות כלכלנים של בנקים דוגמת נומורה, UBS ורויאל בנק אוף סקוטלנד. הכלכלנים צופים הורדה של הריבית במאי לאחר שמדדי פעילות הייצור והשירותים של גוש היורו הצביעו על חולשה בתפוקה, ולאחר שמדד ביטחון העסקים בגרמניה שפורסם היום נפל בשיעור חד מהצפוי. בכירי הבנק המרכזי של אירופה אותתו אף הם כי יתכן שישקלו הורדה את הריבית בפגישתם ב-2 במאי.

יוניליבר, יצרנית המזון השניה בגודלה בעולם, דיווחה היום על הצמיחה הרבעונית האיטית ביותר זה שנתיים. המכירות בניכוי רכישות ותנודות מט"ח עלו ב-4.9% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל. אנליסטים צפו עליה חדה יותר של 5.5%. 

רנו , יצרנית הרכב השניה בגודלה בצרפת, דיווחה אתמול על ירידה במכירותיה ברבעון הראשון ל-8.27 מיליארד יורו, לעומת מכירות של 9.37 מיליארד יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה. המכירות היו נמוכות מהתחזיות ל-8.57 מיליארד יורו. 

עליות באסיה

עליות נרשמו הבוקר גם באסיה. טוקיו עלתה ב-0.6%; סיאול עלתה ב-0.8% לאחר פרסום נתונים לפיהם כלכלתה צמחה יותר מהצפוי; הונג קונג עלתה ב-1%; שנחאי ירדה ב-0.8%; טייוואן ננעלה ללא שינוי לאחר דיווח על מקרה ראשון של שפעת העופות החדשה בשטחה. בורסות אוסטרליה וניו זילנד סגורות לרגל חג. 

כלכלת דרום קוריאה צמחה ב-0.9% ברבעון הראשון לעומת הרבעון הרביעי של 2012 - קצב הצמיחה המהירה ביותר שלה זה שנתיים, ומהר יותר מתחזיות כלכלנים. לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה נרשמה צמיחה של 1.5% בתמ"ג של דרום קוריאה, גם כן מהר יותר מהתחזיות. עם זאת, רכיב הצריכה הפרטית בתמ"ג נחלש ב-0.3% ברבעון הראשון.

דו"חות כספיים לרבעון הראשון ממשיכים לזרום ולהשפיע על המסחר. מניית קאנון היפנית צונחת ב-6% לאחר שדיווחה על ירידה ברווחיה ברבעון הראשון. יצרנית קונסולות המשחקים נינטנדו צונחת אף יותר - 7.4% - למרות מעבר לרווחיות, כיוון שלא עמדה בציפיות אנליסטים. לאחר סגירת המסחר בטוקיו תפרסם יצרנית ציוד השבבים אדוונטסט תוצאותיה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker