פסגת ג'י-20: "נדרש הרבה יותר כדי לתמוך בצמיחה העולמית"

בהודעת הסיכום של פסגת שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של 20 הכלכלות הגדולות בעולם ניתן הכשר לצעדים בהם נקטה לאחרונה יפן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
סוכנויות הידיעות

קובעי המדינות הכלכלית ברחבי העולם צריכים לנקוט בצעדים רבים יותר כדי לעודד את הביקוש, נאמר בהודעת סיכום שפורסמה היום עם תום פסגת שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של 20 הכלכלות המובילות בעולם (ג'י-20) בוושינגטון.

פסגת ה-G20צילום: רויטרס

"נדרש הרבה יותר כדי לעמוד בהתחייבות שלנו להתמודד עם החולשה המתמשכת של הכלכלה העולמית", נאמר בהודעת ג'י-20. בהודעה נאמר עוד כי אירופה צריכה להרחיב את יסודות האיחוד הכלכלי והמוניטרי, ולהתקדם לעבר איחוד גם בתחום הבנקאי.

ארה"ב זקוקה לתוכנית מאוזנת לצמצום הגירעון בתקציב הממשלה ויפן נדרשת להציג תוכנית אמינה לצמצום הגירעון, נאמר בהודעה. מדינות קבוצת ג'י-20 גם שבו והתחייבו לא לפעול להחלשת המטבעות שלהן מתוך מטרה לשפר את כושר התחרות שלהן. בהודעה העניקה ג'י-20 הכשר לצעדים שבהם נקטה לאחרונה יפן שהביאו להיחלשות הין, וקבעה כי הצעדים הללו נועדו לשים קץ לדפלציה במדינה ולתמוך בביקוש המקומי ביפן.

שר האוצר של רוסיה, אנטון סילבנוב אמר כי הדיונים בפסגת ג'י-20 על תוכנית ההרחבה הכמותית בה נקטה יפן היו הרבה יותר רגועים מאלו שהתנהלו בפגישה הקודמת שנערכה באמצע חודש פברואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker