ההימור המוצלח של באפט: תנועת הרכבות בארה"ב ממריאה

בשנה שעברה הושקעו 23 מיליארד דולר ברכבות, סכום שיא במונחים ריאלים

Business Insider
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Business Insider

זה זמן רב שהאירופים מרחמים על האמריקאים בגלל הרכבות הרקובות שלהם. אבל כאשר מדובר בהעברת סחורות בתוך המדינה, ארה"ב עדיין מצליחה לתחזק את מערכת התחבורה היעילה ביותר בעולם מבחינת עלויות.

עם זאת, מדובר בעסק המונע על ידי הזרמות הון. מאז הפרטת המגזר ב-1980, חברות הרכבות השקיעו ב-17% מההכנסות שלהן בשיפור המערכת. מדובר בחצי טריליון דולר במשך שלושה עשורים ואפילו האגודה האמריקאית להנדסה אזרחית שנוטה להתלונן על המצב הנורא של התשתיות בארה"ב, הפגינה כבוד מהול בקנאה כלפי מצב מגזר הרכבות בדו"ח האחרון שפרסמה.

רכבת של BNSFצילום: בלומברג

בשנה שעברה הושקעו 23 מיליארד דולר ברכבות, סכום שיא במונחים ריאלים. התוכנית היתה לבצע מודרניזציה של מערך הרכבות בזמן שהעסק יחסית שקט והכסף זול. חברות הרכבות קיוו למצוא עצמן במקום טוב יותר כאשר יתמודדו עם העלייה בכמות התעבורה בעתיד.

ב-2009 רכשה ברקשיר האתווי, זרוע ההשקעות של וורן באפט, את BSNF - ברינגטון נורת'רן סנטה פה - חברת רכבות מטקסס ואמר שזהו "הימור על עתיד הכלכלה האמריקאית".

ההימור הזה כבר השתלם לו. ב-2011, שבע חברות הרכבות הגדולות בארה"ב רשמו רווח תפעולי של 67 מיליארד דולר והרווח הנקי הגיע ל-11 מיליארד דולר - הרווח הממוצע על ההון הגיע לרמה של 11.1%. עד 2035, הביקוש לתעבורה דרך רכבות צפויה להיות כפולה.

חלק ניכר מהעסקים החדשים יגיעו מהעברות מוצרי צריכה. קונטיינרים מועברים מאוניות וממשאיות לרכבות ומוזנקים אל היעד. העסק משתלם וצומח במהרה - שינוע מוצרים דרך רכבות מוביל לצריכת דלק יעילה פי ארבע לעומת שינוע בעזרת משאיות ורכבות, כשבעתיד יוכלו להעביר משא בהיקף גדול יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker