מדענים: מיליונים ירעבו עד 2050 בגלל הכפלת מחירי המזון

תפוקת המזון בעולם תצטרך לעלות ב-60% עד 2050 כדי לעמוד בקצב הגידול באוכלוסיה ובשינויים בביקוש, לדברי אחד המומחים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מיליוני אנשים צפויים לרעוב באפריקה ובאסיה עד 2050, היות שמחירי המזון יוכפלו עד אז כתוצאה ממזג האוויר הקיצוני שישנה את החקלאות העולמית, כך הזהירו מדענים ומומחים למזון בכתבה בעיתון הבריטי "אובזרוור".

פרנק ריסברמן, ראש 15 מכוני המחקר החקלאיים CGIAR, אשר חוקרים סוגיות של חוסר ביטחון תזונתי, אמר ל"אובזרוור" כי "תפוקת המזון תצטרך לעלות ב-60% עד 2050 רק כדי לעמוד בקצב הגידול באוכלוסיה העולמית ובביקוש המשתנה. לכך מתווספים גם שינויי האקלים. הגידול השנתי בתפוקה שאליו התרגלנו יילקח מאיתנו בגלל שינויי האקלים. אנחנו לא מודאגים כל כך מהכמות הכוללת של מזון שמיוצר, מדאיגה אותנו יותר הפגיעות של מיליארד האנשים שכבר סובלים ממחסור במזון ושבהם יפגעו שינויי האקלים בצורה הקשה ביותר. אין להם שום יכולת להסתגל לכך".

ילדים במחנה פליטים בסודאןצילום: רויטרס ובלומברג

דו"ח US National Climate Assessment צופה השלכות חמורות ביותר להתחממות ההדרגתית באקלים ולשינויי מזג אוויר לא צפויים כמו הבצורת שפקדה בשנה שעברה את ארה"ב. הדו"ח מגיע לאחר שבשנים האחרונות היו בצורות הרסניות ברוסיה, אוקראינה, אוסטרליה וארה"ב. ב-2010 הובילו גורמי מזג אוויר לירידה של 33% בתפוקת החיטה ברוסיה וירידה של 19% באוקראינה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ