שכר מנכ"ל גולדמן סאקס ירד ב-18%; שכר מנכ"ל מקדונלדס גדל ב-18%

הבונוס השנתי של מנכ"ל מפעילת בורסת נאסד"ק נחתך ב-62% עקב התקלות בעת הנפקת פייסבוק בבורסה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חבילת השכר השנתי של מנכ"ל הבנק האמריקאי גולדמן סאקס ירדה ב-18%, הבונוס השנתי של מנכ"ל מפעילת בורסת נאסד"ק נחתך ב-62% בעקבות התקלות בעת הנפקת פייסבוק בבורסה בשנה שעברה, ומשכרותו שנתית של מנכ"ל מקדונלדס גדלה ב-18% לאחר שקודם לתפקיד מתפקיד סמנכ"ל התפעול אותו מילא קודם לכן, לפי מסמכים שהגישו היום החברות לרשות ני"ע בארה"ב (SEC).

חבילת השכר של מנכ"ל בנק גולדמן סאקס, לויד בלנקפיין, הסתכמה בשנה שעברה ב-13.3 מיליון דולר, ירידה של 18% לעומת שכרו בשנת 2011, לפי מסמכים שהגיש הבנק היום לרשות ני"ע בארה"ב.

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג

משכורתו של בלנקפיין, בן 58, הסתכמה בשנה שעברה בשני מיליון דולר, ללא שינוי לעומת השנה הקודמת, ובונוס במזומן שקיבל היה גבוה יותר, אולם שווי מענקי המניות שקיבל ב-2012 היה נמוך במחצית מזה שקיבל ב-2011.

בה בעת, הבונוס השנתי שקיבל ב-2012 מנכ"ל מפעילת הבורסות נאסד"ק OMX, רוברט גרייפלד, נחתך ב-62% לעומת השנה הקודמת, בעקבות השיבושים והתקלות שליוו את הנפקת הרשת החברתית פייסבוק בבורסת נאסד"ק בחודש מאי 2012. הבונוס של גרייפלד בשנה שעברה הסתכם ב-1.35 מיליון דולר לעומת בונוס של 3.59 מיליון דולר בשנה הקודמת, לפי מסמכים שהגישה היום נאסד"ק OMX לרשות ני"ע בארה"ב.

עם זאת, סך חבילת השכר של גרייפלד - הכוללת משכורת, מענקי מניות ואת הבונוס - דווקא גדלה בשנה שעברה, והסתכמה ב-8.9 מיליון דולר, לעומת 7.6 מיליון דולר בשנת 2011.

חבילת השכר של המנכ"ל הטרי של רשת המזון המהיר מקדונלדס, דון תומפסון, גדלה בשנה שעברה ב-18% לעומת 2011, והסתכמה ב-13.8 מיליון דולר, לאחר שקודם לתפקיד המנכ"ל בחודש יולי, אולם הבונוס השנתי מבוסס ביצועים שלו ירד. העלייה בשכרו של תומפסון, העובד זה 23 שנים במקדונלדס, נבעה בעיקר הודות לבונוס במזומן מבוסס ביצועים המחולק למנהלים הבכירים החברה אחת לשלוש שנים.

חבילת השכר השנתית של תומפסון ב-2012 כללה משכורת של כמעט מיליון דולר, בונוס שנתי במזומן של 1.4 מיליון דולר, בונוס תלת-שנתי של 7.2 מיליון דולר, ומענקי מניות ואופציות למניות בשווי של כמעט ארבעה מיליון דולר. עם זאת, למרות קידומו מתפקיד סמנכ"ל התפעול של הרשת לתפקיד המנכ"ל, הבונוס השנתי מבוסס הביצועים שקיבל היה נמוך ב-8.3% מהבונוס ב-2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום