ירידה במכירות הקמעוניות בארה"ב; בטחון הצרכנים בשפל של 9 חודשים

ירידה מפתיעה של 0.4% במכירות הקמעונאיות במארס; מדד המחירים ליצרן נפל בשיעור החד זה 10 חודשים; המלאי העסקי גדל בשיעור מתון מהצפוי

סוכנויות הידיעות

המכירות הקמעוניות בארה"ב ירדו במפתיע בשיעור החד ביותר זה תשעה חודשים, מדד בטחון הצרכנים נפל לשפל של תשעה חודשים, המלאי העסקי גדל בשיעור מתון מהצפוי, ומדד המחירים ליצרן נפל בשיעור החד ביותר זה 10 חודשים, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

המכירות הקמעוניות במארס בארה"ב נפלו בשיעור הגדול ביותר זה תשעה חודשים למרות תחזיות האנליסטים לשינוי אפסי. נתוני המכירות ירדו ב-0.4% במארס לעומת פברואר. ברקע לנתוני הקמעוניות אפשר למצוא את ההאטה בכלכלה האמריקאית ואת שיעור האבטלה הגבוה שגורם לאמריקאים לשמור את הארנקים סגורים. ללא נתוני מכירות הרכב ירדו המכירות גם כן ב-0.4%.

צילום: בלומברג

תחנות הדלק הן אלו שרשמו את הירידה החדה ביותר ואם מוציאים את תחנות הדלק מהחישוב, המכירות ירדו ב-0.2%. מכירות קמעוניות נחשבות לשליש מהוצאות משקי הבית בארה"ב, המנוע העיקרי של צמיחה כלכלית ומדד טוב לכיוון אליו הולכת הכלכלה האמריקאית.

הממשלה עידכנה את נתוני המכירות של פברואר כלפי מטה לעלייה של 1% לעומת עלייה של 1.1% שעליה דווח בתחילה. נתוני ינואר עודכנו מטה לירידה של 0.1% לעומת עלייה של 0.2% שעליה דווח בהתחלה.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס ירד החודש לרמה של 72.3 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז יולי - לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. כלכלנים צפו כי המדד יישאר כמעט ללא שינוי לעמת רמה של 78.6 נקודות במארס - שהיתה הגבוהה ביותר מאז נובמבר.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב ירד בחודש מארס ב-0.6% - הירידה החדה ביותר מאז מאי - לאחר עלייה של 0.7% בחודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של 0.2%. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.2%, זה החודש השלישי ברציפות.

המלאי העסקי בארה"ב גדל בפברואר ב-0.1% לאחר עלייה של 0.9% בינואר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.4% לאחר גידול של 1% שעליו דווח במקור בפברואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker