שיעור הדירות הפנויות בארה"ב בשפל של 12 שנה

עם זאת, הקיפאון בהכנסות מקשה על בעלי דירות להעלות את דמי השכירות, שעלו ברבעון הראשון בקצב המתון ביותר זה 5 רבעונים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שיעור הדירות הפנויות בארה"ב ירד לרמה הנמוכה ביותר זה למעלה מעשור, אך הקיפאון בהכנסותיהם של האמריקאים מונע מבעלי דירות רבים להעלות את דמי השכירות, כך לפי דו"ח שפורסם היום.

שיעור הדירות הפנויות בארה"ב ירד ברבעון הראשון ב-0.2% ל-4.3% - הרמה הנמוכה ביותר מאז הרבעון האחרון של 2001, לפי דו"ח של חברת המחקר בתחום הנדל"ן Reis. שיעור הדירות הפנויות הנמוך ביותר היה בעיר ניו יורק – 1.9% - והגבוה ביותר, של 8.5%, היה בממפיס, טנסי. דמי השכירות עלו ב-0.5% - השיעור המתון ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2011.

ניו יורקצילום: רויטרס

בחמש השנים האחרונות, שוק הדירות בארה"ב נהנה מבועת הנדל"ן, מהתאוששות הכלכלה, מהידוק תנאי המשכנתאות ומההיצע המצומצם של דירות חדשות. הגורמים הללו הורידו את שיעור הדירות הפנויות ואפשרו לבעלי דירות להעלות את דמי השכירות. אולם כעת נראה שהקיפאון בהכנסות מקשה להמשיך ולהעלות את דמי השכירות.

המשכורות בארה"ב בקושי עומדות בקצב האינפלציה, לפי הנתונים האחרונים של לשכת הסטטיסטיקה בארה"ב. השכר הממוצע לשעה עלה בפברואר ב-2.1% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, בעוד שמדד המחירים לצרכן עלה ב-2%. "בנקודה מסוימת כבר אי אפשר להעלות את השכירות, משום שרוב הדיירים, אם הם לא מקבלים העלאה בשכר, לא יכולים לעמוד בכך", אמר הכלכלן ריאן סוורינו מ- Reis.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום