איך לנתק עם שנורקל יבשת שלמה מהאינטרנט?

שלושה צוללנים מצרים עם מסור כמעט הצליחו לנתק תעבורת רשת בהיקף גדול פי 4 מזה שנפגע השבוע במתקפת הסייבר הגדולה בהיסטוריה

Business Insider
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
Business Insider

מתקפת הסייבר הגדולה בהיסטוריה שהתרחשה השבוע חסמה נפח תעבורת אינטרנט בהיקף חסר תקדים של 300 ג'יגהביט בשנייה. אך האם ניתן לנתק רחוב פס גדול פי ארבעה מכך - 1.28 טרהביט - באמצעי בלתי היי-טקי בעליל כמו מסור?

זה בדיוק מה שניסו לעשות אתמול שלושה צוללנים שנלכדו אתמול על ידי משמר החופים של מצרים, לאחר שניסרו את כבל התקשורת האופטי התת-ימי SEA-ME-WE-4 מול חופי העיר אלכסנדריה. הכבל, שהוא אחד הנתיבים המרכזיים לתעבורת אינטרנט בין אסיה לאירופה ואורכו מגיע ל-18,800 ק"מ, מתחיל מצרפת ונגמר במלזיה, וקושר בדרך את איטליה, צפון אפריקה, המזרח התיכון, צפון אפריקה ודרום אסיה. ישראל, למרות קרבתה לכבל, איננה מחוברת אליו ישירות.

בשבוע החולף היו מספר דיווחים על כבלי תקשורת תת-ימיים שנותקו מול חופי מצרים, וגרמו לשיבושים בחיבור לאינטרנט במדינות באפריקה, המזרח התיכון ואסיה. תחילה רווחו הערכות כי הניתוקים נגרמו מפגיעת ספינות, אולם מעצרם של שלושה הגברים אתמול חיזק את ההערכות כי מדובר בסדרה מתואמת של פעולות שתכליתה היה לפגוע בחיבורה של מצרים לרשת.

ניסיון החבלה בכבלי תקשורת תת-ימיים במצרים הוא תזכורת לכך שיש שתי דרכים לבצע התקפות גרילה בעידן האינטרנט. אם המטרה היא לתקוף חברה או גוף מסוים, הרי שהדרך היעילה לכך היא זו שבה נקטה חברת אירוח השרתים סייברבנקר במתקפת DDOS שניהלה בשבוע החולף נגד ארגון ספאמהאוס. היתרון בתקיפה מסוג זה היא שהיא מאפשרות לגולשים מהשורה, ובכלל זה התוקפים עצמם, להישאר מחוברים לרשת.

לעומת זאת, אם המטרה של ההתקפה היא גדולה יותר, נניח מדינה או יבשת שלמה, כל מה שצריך כדי לפגוע ברשת הוא ציוד צלילה וכלי חיתוך.

צילום: דרימסטיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker