ארה"ב: מחירי בתים בזינוק החד מ-2006; נפילה בבטחון צרכנים

ההזמנות למוצרים בני קיימא קצפו בשיעור חד מהצפוי; מכירות הבתים נפלו בפברואר בשיעור החד זה שנתיים עקב מזג אוויר סוער

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מחירי הבתים רשמו את הזינוק השנתי החד ביותר מאז שנת 2006, אך מכירות הבתים נפלו בחודש שעבר בשיעור החד זה שנתיים עקב תנאי מזג אוויר קשים. ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב קפצו בשיעור חד מהצפוי, ואילו מדד בטחון הצרכנים רשם נפילה חדה מהתחזיות, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום (ג') בארה"ב.

מדד S&P-קייס-שילר, העוקב אחרי מחירי הבתים ב-20 ערים גדולות בארה"ב, קפץ בינואר ב-8.1% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הזינוק החד ביותר מאז חודש יוני 2006 - לאחר עלייה של 6.8% במונחים שנתיים בדצמבר, לפי נתונים שפורסמו היום. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של 7.9% בינואר. לעומת חודש דצמבר, עלה המדד בינואר ב-1%, לאחר עלייה של 0.9% בחודש הקודם.

ארה"בצילום: בלומברג

מכירות בתים חדשים בארה"ב נפלו בפברואר ב-4.6% - הנפילה החדה ביותר זה שנתיים - לקצב שנתי של 411 אלף בתים, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לקצב מכירות שנתי גבוה יותר של 420 אלף בתים בפברואר. משרד המסחר ציין עם זאת כי תנאי מזג אוויר קשים מילאו תפקיד מרכזי בנפילה במכירות. נתוני חודש ינואר תוקנו כלפי מטה לקצב מכירות שנתי של 431 אלף בתים, לעומת קצב של 437 אלף בתים שעליו דווח במקור.

הזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב קפצו ב-5.7% בפברואר הודות לזינוק בהזמנות של מטוסים נוסעים, לאחר ירידה של 3.8% בינואר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 3.9% בחודש שעבר, לאחר נפילה של 4.9% שעליה דווח במקור בינואר. בניכוי הזמנות במגזר התחבורה, נרשמה ירידה של 0.5% בהזמנות למוצרים בני קיימא בפברואר. ההזמנות למטוסי נוסעים נסקו ב-95.3% בפברואר הודות להזמנות גדולות שקיבלה חברת בואינג, לאחר נפילה של 24% בחודש הקודם.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב צנח בחודש מארס לרמה של 59.7 נקודות, לעומת רמה של 68 נקודות בפברואר, מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 66.5 נקודות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker