עוד מכה לבריטניה: פיץ' שוקלת לקחת את דירוג האשראי המושלם שלה

הודעת חברת דירוג האשראי באה יומיים לאחר ששר האוצר הבריטי הודיע כי חובות הממשלה יגדלו בשיעור חד יותר משהוערך עד כה

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלומברג

בריטניה התקרבה צעד נוסף לאיבוד דירוג האשראי המושלם שמעניקה לה חברת פיץ' לאחר ששר האוצר הבריטי, ג'ורג' אוסבורן, אמר כי חובות הממשלה עתידים לגדול בשיעור חד משהוערך עד כה.

פיץ' הורידה את תחזית דירוג האשראי של בריטניה לשלילית, מהלך שמשמעו כי גוברת הסבירות להורדת דירוג האשראי של המדינה בעתיד הקרוב, נאמר בהודעה שפירסמה היום (ו') פיץ'. החלטה בדבר דירוג האשראי של בריטניה תתקבל עד סוף חודש אפריל, נכתב בהודעה.

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרוןצילום: רויטרס

"צמיחה חלשה באופן מתמשך של כלכלת בריטניה, בין השאר בשל החולשה בצמיחה באירופה, חוסר הוודאות הגוברת סביב פוטנציאל התפוקה של בריטניה ומגמת הצמיחה בטווח הארוך - אלה בעלות השלכות משמעותיות על המצב הפיננסי של הממשלה", נכתב בהודעת פיץ'.

הודעת פיץ' באה יומיים לאחר ששר האוצר הבריטי הציג את הצעת התקציב השנתי, שבו הוריד את תחזית הצמיחה והזהיר כי יידרש זמן רב יותר משהוערך עד כה כדי לצמצם חובות הממשלה. בנאום בפרלמנט הבריטי ביום רביעי אמר אוסבורן כי כלכלת בריטניה צפויה לצמוח השנה ב-0.6% - מחצית משיעור התחזית הקודם של 1.2%.

עוד העריך אוסבורן כי הגירעון בתקציב הממשלה בחמש שנות התקציב שיתחילו באפריל צפוי להסתכם ב-434 מיליארד ליש"ט (660 מיליארד דולר) - סכום גבוה ב-55.7 מיליארד ליש"ט מהתחזית הקודמת מחודש דצמבר. חובות הממשלה צפויים להתחיל להתכווץ רק בשנת התקציב 2017-2018 - שנה מאוחר יותר משהוערך עד כה. זו הפעם השנייה שבה דוחה בריטניה את יעד צמצום החוב, לאחר שבדצמבר כבר דחתה את לוח הזמנים המתוכנן.

ג'ורג' אוסבורן

חובות הממשלה צפויים להגיע לשיא של 85.6% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP) בשנת התקציב 2016-2017, לעומת התחזית עד כה כי יגיעו לשיא של 79.9% מהתוצר בשנת התקציב 2015-2016.

חברת דירוג אשראי אחרת, מודי'ס, הורידה ב-22 בפברואר את דירוג האשראי של בריטניה מדירוג מושלם של Aaa לדירוג של Aa1, בשל התחזית הכלכלית ואתגרים תקציביים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker