ממציאי האינטרנט זכו בפרס של 1.5 מיליון דולר ממלכת בריטניה

פרס המלכה אליזבת להנדסה, שהוענק היום לראשונה, ניתן בין השאר לממציא הרשת הכלל עולמית, מפתח הדפדפן הפופולרי הראשון ומפתחי פורטוקול האינטרנט

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

פרס מלכת בריטניה אליזבת' להנדסה, שהוענק היום לראשונה, ניתן במשותף לחמישה מחלוצי האינטרנט, דיווח "גרדיאן". הפרס, בסך מיליון ליש"ט (1.5 מיליון דולר), הוענק במשותף לטים ברנרס-לי, ממציא הרשת הכלל עולמית (WWW), מרק אנדריסן, האיש שפיתח את דפדפן האינטרנט הפופולרי הראשון, מוזאיק נטסקייפ, וכן וינט סרף ורוברט אליוט קאהן, שפיתחו יחד את פרוטוקול אינטרנט שמאפשר תעבורה ברשת, החל בדואר אלקטרוני וכלה בווידאו בזמן אמת.

סרף וקאהן הושפעו מלואי פוזין, אחד מחלוצי פיתוח רשתות התקשורת המוקדמות שהתבססו על "חבילות" נתונים, ושהתקנים שיצר סייעו ליצירת הארכיטקטורה הבסיסית של האינטרנט. פוזין, 82, אף הוא היה בין חמישה הזוכים בפרס שניתן היום.

טים ברנרס ליצילום: בלומברג

"כשליש מ-7 מיליארד בני האדם בעולם מתשמשים כיום באינטרנט, ולפי ההערכות מדי שנה מעבירה הרשת 330 פיטה-ביט של נתונים. היקף זה מספיק להעביר את כל האותיות שאי פעם נכתבו בכל ספר שאי פעם פורסם, 20 פעמים", נכתב בחוות הדעת של השופטים שהעניקו את הפרס. "האינטרנט והרשת הכלל עולמית הובילו למהפכת תקשורת ששינתה את פני העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ