לוקחת את וול סטריט |

טוויטר היתה בסופ"ש מקור המידע העיקרי על קפריסין

למחלקות המסחר בוול סטריט נדרשו כיומיים להתאפס על ההפתעה בקפריסין ולהוציא דו"חות; בטוויטר הכל היה זמין מיידית - ובחינם

Business Insider
ג'ו ויזנטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
Business Insider
ג'ו ויזנטל

התהליך הזה קורה כבר זמן מה - עבור מי שפועלים בתחום הפיננסי, החשיבות של טוויטר יותר ויותר משתווה ואף מתעלה על זו של דו"חות האנליסטים של וול סטריט.

של קפריסין בסוף השבוע - מפתיע בשל המס החד-פעמי על פקדונות בנקאיים - הוא רגע מכריע באבולוציה של המידע הפיננסי. כיוון שהחדשות היו כה מפתיעות, וכיוון שיש כה מעט זמן בין ההכרזה ביום ראשון בבוקר לתחילת המסחר העולמי ביום ראשון בערב, היה צמא עמוק למידע ולניתוח על המשמעויות של זה. אך האנליסטים בבנקים היו מאוד איטיים בתגובתם, וטוויטר לעומת זאת הציעה מידע רב.

סוחר בלונדון, היום. במשבר מאוד חריג, הידע המקומי הוא מרכזיצילום: רויטרס

האיש שכולם עוקבים אחריו כעת הוא הבלוגר , שכתב כבר שתי רשומות חובה על חילוץ קפריסין. כתב: "לאחר זמן ממושך למדי, מתחילות כעת לטפטף ההכרעות ממחלקות המחקר של בנקי ההשקעות. בקצרה, אם אתם עוד יכולים למכור יורו במחיר הנעילה של יום שישי, כדאי לכם (ואי אפשר - המחיר שלו נמוך בכ-1%), אך הטון שלהם הוא יותר של זהירות מאשר של פאניקה. היעדר העניין של מחלקות המחקר בוול סטריט אולי מספרות סיפור גדול יותר. רק ברקליס טרח בכלל לבצע שיחת ועידה ביום ראשון, אך ודאי נקבל עוד הזדמנויות לשמוע שבתי ההשקעות לא באמת יודעים מה קורה. ודאי נוכל ליהנות גם מהחיזיון של אנשים שעדיין לא יודעים מיהו, מנסים לפרש את חשיבות התערבותו של הארכיבישוף כריסוסטומוס. לא בפעם הראשונה, טוויטר הוביל על פני אנליסטים יקרים בחשש בנוגע לתספורות בפקדונות.

עם האנליסטים הבודדים שפירסמו מחקר בסוף השבוע היו קיט יוקס מסוסייטה ז'נרל, וסבסטיאן גאלי, מומחי מט"ח הפעילים גם בטוויטר, ומכירים היטב את קצב הביקוש למידע. בהודעה האחרונה ללקוחותיו הסוחרים, יוקס למעשה מורה להם ללכת לקרוא בלוגים וציוצים: "להלן קישורים ל-3 ניתוחים של המהלך, של "פייננשל טיימס", של "אקונומיסט" . אני חושב שאלה הסיכומים הטובים ביותר של התגובות בסוף השבוע".

זה די מגניב.

הסיבה לכך שלקח זמן כה רב עד שניתן היה להשיג חומרי מחקר, אולי נובעת מהיעדר ידע מקומי בנושא. זו הסיבה שטוויטר כה נהדר במצבים שכאלה. במשבר מאוד חריג, הידע המקומי הוא מרכזי. לכן היה חיוני לעקוב אחר מישהו כמו על מנת לקבל את התגובה בציבור הקפריסאי, או כמו כדי לקבל את נקודת המבט היוונית.

השורה התחתונה: הערך של טוויטר ושל בלוגרים צומח כבר זמן מה. ובסוף השבוע, כאשר נדרש גם ידע מקומי, המידע הטוב ביותר היה זמין בטוויטר בחינם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker