בצל התקלות: קרניבל של אריסון עברה לרווח; סיפקה תחזית מאכזבת

חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם סבלה בשנה החולפת מסדרה של תקלות ותאונות בספינותיה

סוכנויות הידיעות

קרניבל - חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד המנכ"ל מיקי אריסון, אחיה של שרי אריסון והבעלים של קבוצת הכדורסל האמריקאית מיאמי היט - דיווחה היום כי עברה לרווח רבעוני ורשמה הכנסות גבוהות מהצפוי, אולם סיפקה תחזית רווח מאכזבת לרבעון הנוכחי ולשנת הכספים כולה.

החברה רשמה רווח של 37 מיליון דולר, או חמישה סנט למניה, ברבעון הכספים שהסתיים ב-28 בפברואר, לעומת הפסד של 139 מיליון דולר, או 18 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של שמונה סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של שני סנט למניה.

מיקי אריסוןצילום: בלומברג

בשורה העליונה דיווחה החברה על הכנסות של 3.59 מיליארד דולר בתקופה המדווחת, צמיחה של 0.3% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת. תחזית האנלסטים היתה למכירות של 3.55 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה קרניבל לרשום ברבעון הנוכחי רווח של 4-8 סנט למניה, ובשנת הכספים כולה רווח של 1.8-2.1 דולר למניה. התחזית היתה נמוכה בשיעור ניכר מתחזיות האנליסטים לרווח של 29 סנט למניה ברבעון הנוכחי ורווח של 2.35 דולר למניה בשנה כולה.

אתר החדשות CNN דיווח אתמול כי נופשים בספינת שיט תענוגות של קרניבל באיים הקריביים דיווחו על הפסקות חשמל והצפות בבתי שימוש, כחודש בלבד לאחר ששריפה בספינה אחרת של החברה גרמה להספקת אספקת החשמל בספינה ולהשבתתה בלב ים. נופשים בספינה "קרניבל דרים" הנמצאת בעיצומה של הפלגה בת שבעה ימים באיים הקריביים, דיווחו כי סבלו מהפסקות חשמל והצפות בחדרי השירותים בזמן שהספינה עגנה באי סנט מרטין, וכי למרות השבתת השירותים בספינה לא הורשו לרדת מהסיפון בזמן העגינה. קרניבל מסרה בתגובה כי אספקת החשמל בספינה מעולם לא הופסקה, אולם הודתה כי היו שיבושים זמניים של מספר שעות אמש בפעילות המעליות ובתי השימוש בספינה.

בחודש שעבר, נופשים בספינת שיט תענוגות אחרת של קרניבל, "טריומף", נאלצו להצטופף במשך מספר ימים על סיפון הספינה, לאחר ששריפה שפרצה בספינה גרמה להשבתת אספקת החשמל בספינה. הספינה נגררה לבסוף לנמל, ונוסעים שהיו על סיפונה סיפרו על תנאים קשים במיוחד, בהם מי ביוב שדלפו דרך הרצפה, שקיות פלסטיק ששימשו כבתי שימוש מאולתרים ואוהלים ומזרונים שפורזו על הסיפון לשימוש נופשים שהחדריהם יצאו מכלל שימוש.

בחודש ינואר 2012, הספינה "קוסטה קונקורדיה" שבבעלות קרניבל עלתה על שרטון מול חופי איטליה - תאונה שגרמה למותם של 32 בני אדם.

מנכ"ל קרניבל, מיקי אריסון, אמר היום בעת פרסום הדו"חות כי מאז ינאר החלה להירשם עלייה בהיקף ההזמנות להפלגות להמשך השנה, כולל קו הספינות קוסטה, והם גבוהים באופן ניכר משהיו בשנה שעברה ובמחירים מעט יותר גבוהים. "למרות תשומת לב רבה סביב האירועים בסיפה טריומף, שאבנו עידוד מכך שנרשמה התאוששות משמעותית בהיקף ההזמנות להפגלות של קרניבל בשבועות האחרונים", ציין אריסון בעת פרסום הדו"חות.

בסוף השבוע שעבר נאלצה ספינה של רויאל קריביאן, חברת שיט התענוגות השנייה הגודלה בעולם אשר נמצאת בשליטת משפחות עופר ופריצקר, לעגון בפלורידה לאחר שלמעלה מ-100 נוסעים לקו במחלת מעיים במהלך ההפלגה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker