סוכנויות הידיעות

בית משפט בניו יורק ביטל היום (ב') איסור שנוי במחלוקת של ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, על מכירת משקאות ממותקים בכוסות גדולות בעיר, ואשר היה אמור להיכנס לתוקף מחר.

שופט בית המשפט העליון של מדינת ניו יורק, מילטון טינגלינג, אסר על העירייה ליישם או לאכוף את התקנות החדשות, והגדיר אותן בתור "התערבות חסרת תקדים" בחופש הבחירה של הצרכנים. פסיקתו באה בעקבות עתירה שהגיש באוקטובר איגוד יצרנית המשקאות האמריקאי (ABA) בה נטען כי התקנות מהוות נטל לא הוגן על עסקים קטנים.

ראש העיר ניו יורק מייקל בלומברגצילום: אי-פי

תוכניתו של בלומברג, שאושרה על ידי מחלקת הבריאות של עיריית ניו יורק בחודש ספטמבר, הגבילה את גודל הכוסות שבהן נמכרים משקאות ממותקים במסעדות, בתי קפה, בתי קולנוע, אצטדיונים ואולמות (אך לא במרכולים), ללא יותר מ-473 מ"ל - פחות מבקבוק קולה רגיל.

בתביעה נגד התקנות טען ABA כי הן מהוות חריגה מתחום סמכותה של העירייה, וכי הן פוגעות במיוחד בעסקים קטנים כמו דוכני ממכר אוכל ופיצריות, כיוון שמשקאות גדולים לא נאסרו למכירה במרכולים ובחנויות נוחות, שהיו פטורים מהתקנות מכיוון שהן נמצאות תחת תחום אחריותה של מדינת ניו יורק, ולא של עיריית ניו יורק.

עיריית ניו יורק טענה כי התקנות נועדו לבלום את תופעת ההשמנת יתר הקשורה לצריכה מופרזת של משקאות ממותקים, בשל העלייה המתמשכת בגודל המנות המוגשות במסעדות. לפי התקנות שהציעה העירייה, אנשים עדיין הורשו לרכוש משקאות ממותקים בכוסות קטנות במספר בלתי מוגבל. 

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker