אוהיו רכשה אג"ח של ממשלת ישראל ב-42 מיליון דולר

העסקה שביצע האוצר של מדינת אוהיו היא הגדולה בתולדות ארה"ב ואחזקותיו גדלו ליותר מ-80 מיליון דולר; גזבר המדינה הוא יהודי שערך את חתונתו בירושלים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האוצר של מדינת אוהיו בארה"ב רכש אג"ח של ממשלת ישראל בסכום של 42 מיליון דולר - עסקת רכישת האג"ח הממשלתיות הישראליות הבודדה הגדולה ביותר בתולדות ארה"ב - והגדיל בכך את סך אחזקותיו באג"ח ממשלתיות ישראליות ליותר מ-80 מיליון דולר.

העיתון "קליבלנד ג'ואיש ניוז" דיווח כי הרכישה, שבוצעה בראשון במארס, היתה הרכישה הבודדה של אג"ח ממשלתיות ישראליות הגדולה בתולדות ארה"ב. הרכישה הבודדת הגדולה ביותר עד כה היתה קניית אג"ח ממשלתיות ישראליות בסך 25 מיליון דולר שביצעו ביחד מספר מדינות בארה"ב.

צילום: דרימסטיים

"אנו מאמינים כי זוהי השקעה שקולה עבור משלמי המסים באוהיו ותואמת עת אסטרטגיות ההשקעות שלנו בניירות ערך בטוחים וחזקים", אמר גזבר מדינת אוהיו, ג'וש מנדל, בראיון לעיתון "קליבלנד ג'ואיש ניוז". מנדל, יהודי חבר המפלגה הרפובליקאית, ידוע כאוהד ישראל וערך את חתונתו בירושלים.

עד שנת 1993 לא התירו חוקי אוהיו לאוצר המדינה להשקיע באג"ח זרות, ובשנת 2010 אושר חוק שהתיר לאוצר המדינה להגדיל את החזקותיו באג"ח זרות מ-0.5% ל-1% מתיק ההשקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker