ביל גרוס הכפיל את תחזית הצמיחה לארה"ב השנה מ-1.5% ל-3%

מנהל פימקו, קרן האג"ח הגדולה בעולם, העריך כי במונחים נומינליים יגדל התוצר של ארה"ב ב-2013 ב-5%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביל גרוס, מנהל פימקו - קרן האג"ח הגדולה בעולם - העלה את תחזית הצמיחה שלו לכלכלת ארה"ב, וצופה כעת כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב ירשום השנה צמיחה של 3%, לעומת תחזית קודמת של פימקו לצמיחה של פחות מ-2% בכלכלה הגדולה בעולם.

ביל גרוס, פימקוצילום: בלומברג

"ארה"ב מתקדמת לכיוון של קצב צמיחה ריאלי של 3% בתוצר", אמר גרוס בראיון עם טום קין בתוכנית "בלומברג סורוויילנס". במונחים נומינליים זהו שיעור צמיחה של 5%, הוסיף גרוס. בחודש דצמבר העריכה פימקו כי כלכלת ארה"ב צפויה לצמוח בשנת 2013 בקצב של 1.25%-1.75%.

מוקדם יותר היום, הזהיר הכלכלן נוריאל רוביני מאוניברסיטת ניו יורק כי הצמיחה בארה"ב השנה צפויה להיות נמוכה מהצפוי, ולהסתכם לכל היותר ב-1.5%. "השווקים הולכים להיות מופתעים מכמה שהצמיחה השנה תהיה נמוכה בארה"ב, אפילו ביחס לשנה הקודמת", אמר רוביני, אשר נודע כמי שחזה את המשבר הכלכלי העולמי, בראיון לערוץ הטלוויזיה CNBC.

עם זאת, רוביני ציין כי ישנם מספר גורמים שתומכים בצמיחת כלכלית ארה"ב: התאוששות שוק הדיור, הזינוק בתפוקת נפט פצלים, תוכנית ההרחבה הכמותית (QE) השלישית של הבנק הפדרלי, והשיפור בשוק התעסוקה.

מספר המשרות בשוק העבודה בארה"ב גדל בשיעור חד מהצפוי בפברואר, ושיעור האבטלה ירד במפתיע לשפל של חמש שנים, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב. 236 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש שעבר לאחר גידול של 119 אלף משרות בינואר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 165 אלף משרות בפברואר, לאחר תוספת של 116 אלף משרות שעליה דווח במקור בינואר.

שיעור האבטלה בארה"ב ירד בפברואר לרמה של 7.7% - רמתו הנמוכה ביותר זה חמש שנים - לעומת 7.9% בינואר. תחזית הכלכלנים היתה כי שיעור האבטלה יישאר ללא שינוי ברמה של 7.9%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker