לגארד: "שיפור הסנטימנט בגוש היורו עוזר לשווקים, לא לאנשים"

כריסטין לגארד שבה וקראה לבנק המרכזי של אירופה להוריד את הריבית בגוש היורו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ראש קרן המטבע הבינלאומית (IMF) כריסטין לגארד, אמרה היום כי יתכן שמנהיגי אירופה יצטרכו להתמקד פחות ביעדי צמצום הגירעונות בתקציבי הממשלות, כדי להימנע מפגיעה בצמיחה הכלכלית, ויש מקום לסיוע לציבור במדינות ששקועות במיתון בד בבד עם צעדים להרגעת השווקים הפיננסים.

כריסטין לגארדצילום: רויטרס

"השיפור בסנטימנט לא מתורגם ליותר משרות או עלייה בשכר. יתכן שהוא מסייע לשווקים, אבל לא עדיין לא עוזר לאנשים", אמרה לגארד בנאום שנשאה היום בעת ביקור באירלנד.

ראש קרן המטבע גם שבה וקראה לבנק המרכזי של אירופה (ECB) להוריד את הריבית בגוש היורו גם במחיר התגברות האינפלציה, כדי להבטיח התאוששות מתמשכת של הכלכלה ביבשת.

"המדיניות המוניטרית צריכה להישאר מרחיבה, ואנו מאמינים כי עדיין עוד מקום מוגבל להורדה נוספת של הריבית על ידי הבנק המרכזי של אירופה", אמרה לגארד. זו הפעם השנייה בתוך חודשיים שלגארד קוראת להורדת הריבית בגוש היורו. הבנק המרכזי של אירופה הותיר השבוע את הריבית ללא שינוי בשפל של 0.75%.

לגארד אמרה עוד בנאום כי למרות שחלה התקדמות רבה במצב כלכלת אירופה מאז הקיץ שעבר וחלה פיחות מסוים ברמת החששות הפיננסים, נדרש צעדים נוספים להתמודדות עם הבעיות הבסיסיות של גוש היורו.

"השבת תחושת היציבות משמעה אינפלציה נמוכה יותר וצמיחה בשכר בדרום גוש היורו, אבל משמעה יכול להיות גם לאפשר אינפלציה גבוהה יותר במידת מה וצמיחה בשכר במדינות כמו גרמניה. גם זה היבט של הסולידריות הכלל אירופית", אמרה לגארד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker