שווה להיות בנקאי: יותר מ-400 עובדים בברקליס הרוויחו מ' ליש"ט

הבנק הבריטי פירסם את נתוני השכר לשנת 2012 בה נקנס ב-290 מיליון ליש"ט בעקבות מעורבותו בפרשת זיוף הריביות

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ברקליס שילם ל-428 עובדים יותר ממיליון ליש"ט ב-2012, אותה השנה בה נקנס הבנק ב-290 מיליון ליש"ט על מעורבותו בפרשת זיוף הריביות.

הבנק חשף כי 1,338 עובדים השתכרו יותר מ-500 אלף ליש"ט ויותר מחצי מכוח העבודה – 71,581 איש – קיבלו 25 אלף ליש"ט או פחות.

תנאי השכר של ברקליס שדווחו השנה יותר בפירוט מבעבר, עוקפים את התנאים של HSBC, הבנק הגדול בבריטניה, והבנק היחידי הנוסף שפירסם עד כה את תנאי השכר ל-2012. HSBC הודה כי 240 מעובדי הבנק קיבלו יותר ממיליון ליש"ט.

לפי חוקי ממשלת בריטניה, ברקליס פירסם את נתוני שמונה מקבלי השכר הגבוהים בבנק ודיווח אלה קיבלו שכר שבין 1.2 ל-3.7 מיליון ליש"ט ב-2012. בנוסף, לבנק 393 עובדים המכונים ." code staff" והם אחראיים על פיקוח של סיכונים או לוקחים סיכונים בעצמם, וכל אחד מהם קיבל שכר של 1.3 מיליון ליש"ט בשנה.

"ביצענו הפחתות משמעותיות בהיקף של 860 מיליון ליש"ט, בין היתר של בונוסים לעובדים ותמריצים וכמו כן ביצענו שינוי בנטילת הסיכונים של הבנק, וכל אלה משקפים את ההשפעות של חקירת פרשת הליבור", נמסר ל"גרדיאן" מברקליס.

בחודש יוני האחרון נקנס ברקליס בכ-450 מיליון דולר ומנכ"ל הבנק, בוב דיאמונד, נאלץ להתפטר ולעמוד בפני ועדת חקירה של הפרלמנט הבריטי בשל מעורבות הבנק במניפולציות על הליבור. עם זאת, הפרשה היא חובקת עולם, ושורה של בנקים גלובליים גדולים מעורבים בה לפי ההערכות. חקירות הקשורות לפרשה מתנהלות במספר מדינות בעולם.

צילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker