בדרך לענקית כרייה סינית? קדחת מיזוגים במגזר הכרייה בסין

פעילות שיא של מיזוגים במגזר צפויה להוביל להיווצרות חברות גדולות שיוכלו להתמודד מול ענקיות כמו BHP ביליטון על רכישות ברחבי העולם

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

פעילות שיא של מיזוגים במגזר הכרייה של סין מובילה להיווצרות חברות גדולות יותר שיהיו מסוגלות להתמודד מול ענקיות כרייה דוגמת BHP ביליטון על רכישות ברחבי העולם.

למרות שהיקף המיזוגים במגזר הכרייה של סין קפץ בשנה שעברה ל-19.6 מיליארד דולר, כפליים מההיקף בשנת 2011, ממשלת סין מעוניינת במיזוגים נוספים. אפשרות רבה יותר לגייס הון ופחות תחרות סינית פנימית על נכסים, הופכות את החברות הממוזגות - בהן צ'יינה מינמטאלס קורפ ואלומיניום קורפ אוף צ'יינה - למתמודדות חזקות יותר לרכישות מחוץ לסין, לפי פירמת רואי החשבון דלויט.

כביש ראשי במחוז שינג'יאנג שבצפון-מערב סיןצילום: אי-אף-פי

מגמה זו תסייע להיפוך מגמת הירידה ברכישות נכסי כרייה מחוץ לסין, אשר היקפן ירד בשנת 2012 ל-2.9 מיליארד דולר, שפל של חמש שנים, לפי נתוני בלומברג. צרכי חומרי הגלם של סין, היבואנית הגדולה בעולם של עופרות ברזל ופחם, תלויים במקורות זרים.

"הופעתם של שחקנים סינים חזקים וגדולים יותר, תאפשר עלייה משמעותית בהיקף הרכישות שיבצעו מחוץ לסין", אמר ריצ'רד טרוי, ראש מחלקת משאבי טבע באזור אסיה-פסיפיק של בנק מורגן סטנלי.

מגזר הכרייה של סין, שהוא אחד הגדולים בעולם, מפוצל בין אלפי חברות קטנות, מינמטאלס, חברת הכרייה הגדולה בסין במונחי הכנסות, החזיקה בנכסים בשווי 36.6 מיליארד דולר נכון לסוף 2011 - חלקיק מהיקף הנכסים של ענקית הכרייה BHP ביליטון, שהיקף נכסיה מגיע ל-122.1 מיליארד דולר, לפי נתוני בלומברג.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker