מאגרי הגז הטבעי של בריטניה עלולים לאזול בעוד שבועיים

אם הטמפרטורות בבריטניה לא יעלו, צריכת הגז בבריטניה עלולה לרוקן את המלאים

לוגו בלומברג
בלומברג

מאגרי הגז הטבעי של בריטניה, הנמצאים בשפל על רקע ירידה ביבוא, יאזלו תוך כשבועיים, אלא אם הטמפרטורות במדינה יעלו ויצמצמו את הורך בדלק להסקה. במאגר הגז הטבעי הגדול בבריטניה, ראף, היו אתמול 6,490 ג'יגהוואט-שעה גז. כמות זו תתכלה תוך 15 יום אם קצב צריכתו בשבועיים האחרונים יימשך גם בשבועיים הקרובים, לפי נתוני נשונל גריד, חברת החשמל הבריטית.

מחירי הגז בבריטניה, המשמשים כמדד לשוק האירופי ששוויו 800 מיליארד יורו, נתונים לתנודות חדות, לאחר שבחמשת החודשים האחרונים צנח יבוא הגז הטבעי הנוזלי (LNG) ב-53%. מחיר הגז למסירה מיידית בבריטניה זינק ב-64% לשיא של שבע שנים אתמול, מכיוון שפעולת תחזוקה בלתי מתוכננת צימצמה את היבוא מנורווגיה.

צילום: אי–פי

"המלאים ודאי יתרוקנו תוך קצת יותר משבועיים אם צריכתם תמשיך בקצב הנוכחי", אמר קרייג לאורי, יועץ בחברת יוטיליטיס אקסצ'יינג'. “מעט מאוד LNG מגיע לבריטניה, ויש פחות מקורות גז חלופיים". הטמפרטורות בלונדון בחודש האחרון היו 3.4 מעלות צלזיוס בממוצע, לעומת 5.3 בחודש המקביל בשנה שעברה, ו-7.1 בחודש המקביל ב-2011.

מחיר הגז הגבוה יותר מייקר את עלויות חברות החשמל. חברת סנטריקה העלתה את מחיר החשמל ב-6% בממוצע באוקטובר. EDF העלתה אותם ב-11%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker