הבנק הוותיק בשווייץ ייקנס ב-74 מיליון ד' לאחר שהודה בהקמת מקלטי מס

הבנק הודה כי העלים עין מלקוחות אמריקאים שניצלו את החשבונות בשווייץ כדי לחמוק מתשלום מס בארה"ב ■ הרשעת הבנק - הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב על הפרת חוקי מס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק השוויצי וגלין (Wegelin) חויב לשלם לממשלת ארה"ב קנס של 74 מיליון דולר, בהרשעה הפלילית הראשונה מעולם על הפרת חוקי המס של ארה"ב.

העונש הוטל לאחר שהבנק הודה בינואר כי העלים עין ממאות לקוחות אמריקאים שהשתמשו בחשבונות הבנק בשוויץ על מנת לחמוק מתשלום מס לממשלת ארה"ב. וגלין, הבנק הותיק בשוויץ שהוקם ב-1741, סבר כי לא יוגשו נגדו אישומים היות שאין לו פעילות בארה"ב.

בנק וגליןצילום: רויטרס

החבל סביב וגלין התהדק לאחר שלפני למעלה משנה, שלושה מיועצי לקוחות של הבנק הורשעו בארה"ב בסיוע להקים מקלטי מס עבור לקוחות אמריקאים. נציגי הבנק טענו בבית המשפט בשבוע שעבר שכתבי האישום גרמו לזרם בלתי פוסק של שמועות במגזר הבנקאות השווייצי, אשר שיתק את הבנק ואילץ אותו למכור נכסים לא אמריקאים.

התביעה הפדרלית של הממשל האמריקאי טענה כי וגלין הפך למקלט מס לאחר שבבנק שוויצרי אחר - UBS, הגדול בעולם לניהול נכסי לקוחות אמידים, נחשפו מקלטי מס בקנה מידה אדיר שחייבו אותו לשלם את הקנס הגדול בהיסטוריה - 1.9 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker