הפרת הסנקציות נגד איראן העיבה על HSBC: הרווח הנקי ירד ב-17%

הירידות ברווחיות הגיעו לאחר שהוטל על הבנק הגדול באירופה קנס של 1.9 מיליארד דולר בשל הלבנת הון והפרת סנקציות בינלאומיות על איראן ומדינות נוספות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק הבריטי HSBC החמיץ התחזיות ורווחיו ירדו ב-2012 בשל פיצויים ללקוחות על מוצרים פגומים וקנס של 1.9 מיליארד דולר שחויב לשלם לממשלת ארה"ב עקב הלבנת הון והפרת סנקציות בינלאומיות.

HSBC, הבנק הגדול באירופה, רשם רווח נקי של 13.5 מיליארד דולר לעומת 16.22 מיליארד דולר ב-2011 - ירידה של 17%. חלק מהירידה ברווחיות נבע מעלייה בתשלומי המס של הבנק. היקף ההלוואות הרעילות של הבנק ירד ל-8.3 מיליארד דולר, לעומת 12.1 מיליארד דולר ב-2011.

בניין HSBC במנהטן
בניין HSBC במנהטן

בשנה החולפת חילק הבנק דיווידנד בסכום כולל של 8.3 מיליארד דולר, או 0.45 דולר למניה. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2013 צפוי HSBC להגדיל את גובה הדיווידנד בשל צמיחה בפעילות בהונג קונג ושווקים נוספים באסיה, לפי תחזיות הבנק.

בדצמבר 2012 הגיע HSBC להסדר עם הממשל האמריקאי, במסגרתו חויב לשלם לו 1.92 מיליארד דולר - הקנס הבנקאי הגדול בהיסטוריה. הקנס הוטל על הבנק במסגרת הסכם ליישוב תביעות בארה"ב בנוגע להלבנת הון והפרת סנקציות בינלאומיות על איראן, לוב, קובה, סודאן ובורמה, לפי מסמכים של משרד המשפטים האמריקאי. ההסדר אליו הגיע היום HSBC נחתם עם הבנק הפדרלי, משרד האוצר האמריקאי ומשרד התובע הכללי של ניו יורק.

מניית הבנק הגיבה בירידות של 2% בבורסת לונדון לאחר פרסום הדו"חות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker