בחסות המהפכה הדיגיטלית: ממשלות משחדות עיתונאים בארה"ב

לפי ג'ף ג'ון רוברטס, אתרי האינטרנט בארה"ב זקוקים לכמות אדירה של תכנים והלחץ אפשר לממשלת מלזיה להצליח לשלם לעשרה עיתונאים בארה"ב כדי שיכתבו תכנים נגד מנהיג האופוזיציה במדינה

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אתרי החדשות בארה"ב מוכנים ללכת רחוק כדי למלא את דפי החדשות בתכנים, כך לפי טור שכתב ג'ף ג'ון רוברטס באתר paidcontent.org. רוברטס מספר על מקרה בו הצליחה ממשלת מלזיה "לקנות" כתבים בארה"ב כדי שיפרסמו תכנים המשמיצים את מועמד האופוזיציה במדינה.

בין השנים 2008-2011, עשרה פרשנים במגוון אתרים פופולרים בארה"ב כמו האפינגטון פוסט ונשיונל ריוויו, פרסמו טורי דעה שלמעשה הוכתבו על ידי ממשלת מלזיה. הכתבים קיבלו תשלום של בין 2,000 דולר ל-36 אלף דולר עבור עבודתם.

העובדה שהתקשורת האמריקאית משמשת כצינור לפרופגנדה לממשלות זרות סמי-טוטלטריות אינה חדשה, אבל רוברטס טוען כי מה שחדש במקרה של מלזיה הוא הקלות בה ניתן לעשות זאת. תיאבון אתרי האינטרנט האמריקאים הגיע לשיאים חדשים.

שוחד
צילום: סי די בנק

אתרי חדשות חייבים כיום למלא את האתרים בתכנים. חלק מהתכנים הנוספים שחברות החדשות מצליחות להשיג מקוטלגות בתור "דעות מומחים", או "קולות אורחים" אבל מטרתם היא לרוב דומה – תוספת תוכן חינמי. "המירוץ לריבוי התכנים גורם לאתרים רבים להוריד את הסטנדרטים שלהם והם לא תמיד מצליחים לאתר את התפוחים הרקובים", כותב רוברטס.

העובדה שריבוי תכנים גרם לעלייה בשחיתות בתכנים דיגיטלים היא בלתי נמנעת. "החדשות הטובות הן שהצמיחה במדיה הדיגיטלית גם מאפשרת ליותר אנשים לתפקד כחושפי שחיתויות", כותב רוברטס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker