מדוע נשים בארה"ב עובדות 59 ימים בשנה חינם?

נשים בארה"ב מרוויחות רק 77.4% מהשכר השנתי שמרוויחים עמיתיהן הגברים, ולכן עליהן לעבוד 59 ימים בשנה יותר מהם כדי להרוויח אותו שכר, לפי מחקר חדש

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נשים אמריקאיות עובדות לחינם כמה שבועות בשנה - 11 שבועות ושלושה ימים, ליתר דיוק - בשעה שעמיתיהן הגברים מקבלים משכורות – כך לפי ניתוח שערכה אריאן הגוויש מהמכון לחקר מדיניות נשים (IWPR) עבור הבלוג האפינגטון פוסט.

היות שנשים בארה"ב מרוויחות בממוצע רק 77.4% מהשכר השנתי שמרוויחים עמיתיהן הגברים, הן למעשה עובדות 22.6% יותר מהם בשנה כדי להרוויח אותו שכר, אמרה הגוויש. הניתוח מתבסס על ההנחה שעובדים בארה"ב עובדים 260 ימים בשנה (52 שבועות מלאים ללא חופשה). לפיכך, נשים עובדות 59 ימים בחינם, בשעה שגברים מרוויחים כסף על אותו מספר ימים.

צילום: צילום מסך

זוהי רק אחת מההשלכות הרבות של פערי ההכנסה המגדריים. נשים בארה"ב מרוויחות 434 אלף דולר פחות מגברים לאורך הקריירה שלהן, לפי מחקר של המכון למדיניות ותקשורת דמוקרטית. נשים גם מחזיקות רק ב-6.2% מהמשרות בעלות השכר הגבוה ביותר. אף שהפוליטיקאים בארה"ב מנסים לנקוט צעדים כדי לצמצם את הפערים, אין להם בינתיים השפעה, ולפי תחזית של IWPR, הם לא ייסגרו עד שנת 2056.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker