עיריית דטרויט כורעת תחת נטל חובות; צפויה לעבור לניהול המדינה

מושל מדינת מישיגן עשוי להודיע מחר על יעביר לשליטתו את ניהול העירייה הכורעת תחת חובות ארוכי טווח של 14 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מושל מדינת מישיגן בארה"ב, ריק סניידר, צפוי להודיע מחר כי רשויות המדינה יעבירו לשליטתן עת ניהול עיריית דטרויט, הסובלת בגירעון בתקציב וכורעת תחת נטל חובות וחבויות ארוכות טווח בסך יותר מ-14 מיליארד דולר, דיווח היום העיתון "דטרויט פרי פרס".

לפי הדיווח, ראש עיריית דטרויט, דייב בינג, אמר כי שוחח היום עם סניידר, וכי המושל צפוי להודיע מחר על החלטתו האם למנות מנהל חירום לענייניה הפיננסים של העיר. עם זאת, בינג סירב לומר מה צפויה להיות החלטתו של מושל המדינה. סניידר אמר בשבוע שעבר כי כנראה יקבל החלטה בדבר המינוי השבוע. "אני חייב לאפשר לו לפרסם את ההודעה", אמר היום בינג לכתבים. "אני חושב שלכולם יש מושג טוב למדי מה תהיה ההודעה", הוסיף.

צילום: סי די בנק

מצבה של דטרויט, בירת תעשיית הרכב של ארה"ב, הולך ומידרדר זה עשרות שנים, אולם המשבר הקשה שפקד את ענף הרכב בשלהי העשור הקודם החמיר את מצבה אף יותר. אוכלוסיית העיר מונה כעת פחות ממיליון נפש - כמחצית מהאוכלוסייה בשנת 1950.

המשבר בשוק הדיור האמריקאי ונפילת יצרניות הרכב הגדולות גררו את העיר לשפל חסר תקדים ביחס ערים גדולות אחרות בארה"ב. בשיאו של המשבר התקרב שיעור האבטלה בפועל בעיר ל-50%, מחירי הבתים נפלו ב-80% תוך שלוש שנים, ושכונות שלמות בעיר הפכו לאזורי רפאים בעקבות בריחה המונית של תושבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker