קרן המטבע: הצמיחה של שותפות הסחר של ארה"ב תיפגע בשל הקיצוץ

תחזיות הצמיחה הכלכלית של 2013 של ארה"ב ושותפות הסחר הגדולות שלה צפויות להיפגע עקב יישום הקיצוץ הרחב בתקציב הממשל האמריקאי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן המטבע הבינלאומית (IMF) הזהירה היום כי הקיצוץ הרחב והשרירותי בתקציב הממשל בארה"ב שייכנס לתוקף מחר, עתיד לפגוע בתחזית הצמיחה של הקרן לכלכלת ארה"ב ולכלכלות של שותפות הסחר הגדולות שלה ב-2013.

"מדינות שלהן יש יחסי סחר פעילים עם ארה"ב יושפעו מהקיצוב בתקציב", אמר סגן דובר הקרן, ויליאם מוריי, בתדריך לכתבים. לדבריו, הקרן ממתינה לראות מה תהיה מידת יישום הקיצוץ בפועל. "עלינו לראות איך יתפתח התהליך הפוליטילפני שנוכל לנקוט בעמדה החלטית", הוסיף מוריי, שציין כי הקרן תפרסם את התחזית הכלכלית העולמית הבאה שלה באמצע אפריל.

ברננקי, אובמה וגייתנרצילום: בלומברג

מחר ייכנס לתוקף קיצוץ רחב ושרירותי בתקציב הממשל בארה"ב לאחר שהבית הלבן והקונגרס לא הגיעו להסכמה. התרחיש, המכונה "סקווסטר" (Sequester), צפוי לגרור פיטורים המוניים, בעיקר במשרד ההגנה, לפגיעה קשה בשירותים הציבוריים ולהאטה בצמיחת כלכלת ארה"ב.

שני הצדדים נדרשים להגיע להסכמה, לאחר שבסוף השנה שעברה, בניסיון להימנע מ"המצוק הפיסקלי", הסכימו רק על סוגיית המסים ודחו בחודשיים את ההחלטה לגבי הקיצוצים התקציביים. הקיצוץ האוטומטי המתוכנן יסיר 85 מיליארד דולר מהתקציב של השנה הנוכחית, וסך של 1.2 טריליון דולר מהתקציב בתשע השנים הבאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker