האצה מפתיעה בצמיחת הייצור בארה"ב בפברואר

ירידה בריבית על המשכנתאות בארה"ב - קרובה לשפל; ירידה חדה מהצפוי בתביעות האבטלה השבועיות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פעילות מגזר הייצור באזור שיקגו בארה"ב צמחה החודש בקצב הגבוה ביותר זה כמעט שנה, וחיזקה בכך את ההערכות כי חלה התאוששות במגזר בארה"ב כולה.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור באזור שיקגו בארה"ב, שנחשב לאינדיקטור למצב מגזר הייצור בארה"ב כולה, עלה בפברואר לרמה של 56.8 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז מארס - לעומת רמה של 55.6 נקודות בינואר. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד לרמה של 54 נקודות. רמתו הממוצע של המדד ב-2012 היתה 54.6 נקודות, וב-2011 היה בממוצע ברמה של 62.8 נקודות.

שיקגו. נחשבת לאינדיקטור למצב מגזר הייצור בארה"ב כולהצילום: בלומברג

הריבית על משכנתאות ל-30 שנה, הנחשבות למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, ירדה בשבוע החולף לרמה של 3.51% לעומת רמה של 3.56% בשבוע הקודם, וממשיכה להיות קרובה לרמתה הנמוכה מעולם, לפי נתונים שפירסמה היום ענקית המשכנתאות פרדי מאק. בשבוע המקביל בשנה הקודמת, היתה הריבית על משכנתאות אלו ברמה של 3.9%.

מוקדם יותר היום פורסמו נתוני מקרו כלכליים שהראו כי כלכלת ארה"ב צמחה ברבעון הרביעי של 2012 בקצב מתון מהצפוי, וכי מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר בשיעור חד מהתחזיות.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הרביעי של 2012 בקצב שנתי של 0.1%, לעומת נתונים ראשוניים שהצביעו על התכווצות של 0.1%, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לצמיחה גבוהה יותר של 0.5%. בסיכום שנתי, צמחה כלכלת ארה"ב ב-2012 ב-2.2%, לעומת צמיחה של 1.8% בשנה הקודמת.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר לרמה של 344 אלף לעומת 366 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר ל-360 אלף תביעות, לעומת 362 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. הממוצע הארבע שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד לרמה של 355 אלף לעומת 361,750 בשבוע הקודם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker