מאייר ממשיכה להתריס: אני לא פמיניסטית - למלה הזאת יצא שם רע

אחרי שיצאה נגד עובדיה ואסרה עליהם לעבוד מהבית, מנכ"לית יאהו פותחת חזית גם נגד ציבור הנשים; "אין לי את הדחף המיליטנטי שמגיע עם פמיניזם", אמרה בראיון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ימים אחדים לאחר שעוררה סערה בעקבות האיסור על אלפי עובדיה לעבוד מהבית, מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, ממשיכה לבטא דעות שנויות במחלוקת.

"לא הייתי מגדירה את עצמי פמיניסטית", אמרה מאייר בראיון לסרט דוקומנטרי חדש בשם "מייקרס" של רשת AOL. "אני מאמינה בשוויון זכויות, אני מאמינה שנשים הן בעלות יכולת לא פחותה ואפילו גבוהה יותר בתחומים שונים.. אבל אין לי את הדחף המיליטנטי הזה שמגיע עם פמיניזם.. אני חושבת שפמיניזם, בדרכים רבות, נהפכה למלה שלילית.. אני חושבת שיכולה לצאת תועלת גדולה יותר מאנרגיה חיובית מאשר מאנרגיה שלילית".

דבריה של מאייר גררו כמובן תגובה נזעמת מצד פמיניסטיות, בהן רבקה טרייסטר, מחברת הספר "ילדות גדולות אינן בוכות". "זה כמעט בלתי נתפש שהמונח 'פמיניזם' שרד עד היום, כשהוא מותקף בלעג מימין וסופג ביקורת מקבוצות שמאל שאין לו עניין בעניים ובנשים מקהילות מיעוטים", אמרה.

אף שמאייר, שמונתה לתפקידה ביולי שעבר, נהפכה לאחת הנשים החזקות בעמק הסיליקון, היא אחת הנשים היחידות העומדות בראש תאגידים אמריקאים. נשים אמריקאיות עדיין משתכרות בממוצע פחות מגברים, ורק 17% מתפקידי הניהול בחברות אמריקאיות מאוישות על ידי נשים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker