מודי'ס מזהירה את איטליה מהורדת דירוג; S&P: הבחירות לא ישפיעו מיד

שתי סוכנויות דירוג האשראי הביעו חשש לגבי אי הוודאות הפוליטית בכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו ומעיכוב הרפורמות המבניות בה

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס הזהירה הלילה כי היא עלולה להוריד את דירוג האשראי של איטליה, אם לא תוקם בה ממשלה חדשה או אם יתעכב יישום הרפורמות הכלכליות במדינה מוכת החוב. בסטנדרד אנד פור'ס (S&P), לעומת זאת, לא מאמינים כי לתוצאות הבחירות באיטליה תהיה השפעה מיידית על דירוג האשראי של המדינה.

חוסר ההכרעה בבחירות הכלליות באיטליה - הכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו - מגביר את הסיכון לאי ודאות פוליטית מתמשכת ומציב את דירוג האשראי של המדינה בסיכון להורדה, נכתב בדו"ח שפרסמה מודי'ס. "נשקול להוריד את דירוג האשראי של ממשלת איטליה אם תהיה הידרדרות משמעותית נוספת בתחזיות הכלכליות למדינה או קשיים בביצוע רפורמות", מסרה החברה. כיום מדורגת איטליה במודי'ס ברמה של Baa2, שתי רמות מעל אג"ח זבל.

פיירלואיג'י ברסאניצילום: רויטרס

גם ב-S&P מודאגים לגבי אי הוודאות הפוליטית באיטליה. "המדיניות שבה תבחר הממשלה הבאה תהיה גורם חשוב שישפיע על אמינות האשראי של איטליה", נכתב בדו"ח של S&P. "לנוכח הבדלי המדיניות הגדולים בין המפלגות הגדולות, אי הוודאויות לגבי כיוון המדיניות עדיין רבות". S&P מדרגת את איטליה ברמת BBB פלוס, שלוש דרגות מעל רמת אג"ח זבל.

עם זאת, לפי התרחיש הנוכחי של S&P, "לא משנה מה יהיה הרכבה של הממשלה, מדיניות הצנע לא צפויה לסטות מהמסלול הנוכחי, בהתחשב בעול הכבד של החוב הציבורי של איטליה, המוערך ב-127% מהתמ"ג, נכון לסוף 2012", נכתב בדו"ח. ב-S&P סבורים שהיעדר צמיחה כלכלית יכביד על אמינות האשראי של איטליה יותר מאשר הבעיות הפיסקליות שלה. "אנו חוששים שלממשלה הנכנסת לא יהיה מנדט חזק מספיק כדי ליישם רפורמות מבניות נוספות כדי לשפר את תחזיות הצמיחה של איטליה, והכלכלה תישאר חלשה למשך תקופה ממושכת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker